Site rengi

Tasarım

AMERİKAN HASTANESİ İLK DEFA İSTANBUL DIŞINDA…

13.07.2019
A+
A-
AMERİKAN HASTANESİ İLK DEFA İSTANBUL DIŞINDA…

Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları çatısı altında hizmetlerini sürdüren Amerikan Hastanesi, 100 yıla yakın deneyimini ilk kez İstanbul dışına taşıdı.

1997 yılından bu yana Bodrum’da faaliyet gösteren Özel Bodrum Hastanesi’ni devralan Amerikan Hastanesi, satın alma ve yenileme çalışmaları kapsamında yaklaşık 150 milyon TL’lik yatırımla Bodrum Amerikan Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Hastanenin yenileme çalışmaları da sağlık sektörüne bir ilki beraberinde getirdi. Restorasyon çalışmaları sırasında hastanenin otopark bölümündeki kazılar sırasında ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak yerinde sergileyen hastane, bir ilke imza atarak sektöre ‘Müze Hastane’ unvanını da kazandırdı.

24 poliklinik, 53 hasta, 8 yoğun bakım yatağı (yenidoğan ve genel yoğun bakım), 3 ameliyathane, kalp damar cerrahisi, anjiyo, kemoterapi ve medikal onkoloji tedavi ünitesi ile hizmet verecek olan Bodrum Amerikan Hastanesi’nde toplam 21 sağlık birimi yer alacak.

Bodrum Amerikan Hastanesi’nin açılış törenine aralarında Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, Koç Holding Şeref Başkanı ve Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Yıldırım Koç, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Vehbi Koç Vakfı (VKV) Genel Müdürü Erdal Yıldırım, VKV Sağlık Kuruluşları Genel Müdürü Dr. Erhan Bulutcu, Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit’in de olduğu çok sayıda davetli katıldı.

RAHMİ M. KOÇ: “HASTANEMİZ HEM EGE BÖLGESİ’NDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ, HEM DE ULUSLARARASI HASTALAR İÇİN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”

Açılış töreninde konuşan Koç Holding Şeref Başkanı ve Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç şunları söyledi:

“Türkiye’nin en güzide yerlerinden olan Bodrum, İstanbulluların yaz ve kış aylarında da yaşamayı tercih ettiği bir yer haline geldi. Geçmişte Bodrum’da yaşayanların yaş ortalaması 50 civarındayken, bugün genç nesil de Bodrum’a yerleşmeyi tercih ediyor. Okullar açılıyor, ticaret merkezlerinin İstanbul’u aratmayacak şekilde sayıları artıyor, hastaneler gelişiyor. Uzun zamandır Amerikan Hastanesi’ne tedavi için gelen hastalarımızdan yoğun talepler almaya başlamıştık. Beni arayarak, “Neden Bodrum’da değilsiniz?” “Başımıza bir iş gelince, İstanbul’u arıyoruz” şeklinde bildirimde bulunuyorlardı. Bu talepleri 3 yıl önce hastane yönetimimiz ile paylaştım. Yaklaşık 1,5 yıl sonra sıfırdan hastane yapmak yerine, Bodrum’un kalbinde, Bodrum halkının da benimsediği bir hastaneyi satın almayı tercih ettik. 20 yıllık geçmişi olan Özel Bodrum Hastanesi’ni tüm alt yapısını yenileyerek yeniden inşa ettik. İnşa sırasında Geç Roma Dönemi’ne ait çok güzel mozaikler çıkınca, planlar değişti. Böylece belki de dünyanın ilk müze konseptli hastanesi ortaya çıktı. Böyle faydalı bir işte vizyonumuza ortak olan ve bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bodrum Amerikan Hastanesi, İstanbul Amerikan Hastanesi’nin sadece fiziksel ve teknik altyapısına benzemekle kalmayacak, hasta bakım kalitesi ve standartlarını da Bodrum’a taşıyacak. Yüksek teknoloji ile Bodrum’un hak ettiği şekilde, sadece tatil için gelen turistler değil, hem Ege Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlarımız, hem de uluslararası hastalar için çekim merkezi olacaktır.”

DR. ERHAN BULUTCU: “BODRUM’UN SAĞLIKTAKİ ADRESİ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

100 yıla yakın deneyimi Bodrum’a taşıdıklarını belirten Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları Genel Müdürü Dr. Erhan Bulutcu ise şöyle konuştu;

“Güncel tıbbi yaklaşımları etik ve güvenilir bir ortamda sunma misyonunu benimseyen Amerikan Hastanesi olarak akademik değerlere önem veren uzman kadromuz ve yetkin çalışanlarımızla sağlık hizmetimizi sürekli geliştiriyoruz. Bu misyonumuz kapsamında da yatırımlarımızı ilk kez şehir dışına taşıdık. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rahmi M. Koç’un vizyonu ile hastalarımızdan gelen talepler Bodrum’u tercih etmemizdeki en önemli unsur oldu. Yaz aylarında oldukça ilgi gören Bodrum son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanından yerleşim merkezi haline gelmeye başladı. Buradan hareketle 1997 yılından bu yana Bodrumluların sağlık ihtiyaçlarını karşılayan Özel Bodrum Hastanesi’ni satın alma ve yenileme çalışmaları dahil olmak üzere yaklaşık 150 milyon TL’lik yatırım ile devraldık. Bodrum Amerikan Hastanesi olarak, yenilenen odalarımız ve deneyimli doktor kadromuzla Bodrum’un sağlıktaki adresi olmayı sürdüreceğiz. Hedefimiz; Ege Bölgesi’nin sağlıkta mükemmellik ve ustalık merkezi konumuna gelmek. Hastanemiz sağlık sektöründe olduğu kadar kültür sanat alanında da önemli bir katkı sağladı” dedi.

Açılışta Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ise yoğun ilgi vardı. Vatandaşlar Ali Koç’la fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleriye yarıştı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.