Site rengi

Tasarım

DİYALİZ HİZMETİ VEREMEYECEKLERİNİ İHTAR ÇEKEREK BİLDİRDİLER…

18.07.2019
A+
A-
DİYALİZ HİZMETİ VEREMEYECEKLERİNİ İHTAR ÇEKEREK BİLDİRDİLER…

Milas’ta faaliyet gösteren özel bir diyaliz şirketinin çalışanları 4-5 aylık maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle, İlçe Sağlık Müdürlüğüne hasta kabulü yapmayacaklarını bildirdi.

Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü bu gelişme üzerine diyaliz hastalarını Muğla İl Merkezinde hizmet veren kurumlara yönlendirdi. 20+1 Yatak kapasiteli Özel Milas Diyaliz Merkezinde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle yaşanan hasta mağduriyeti alınan önlemlerle son buldu.

Maaşlarını alamayan personel toplu ihtar çekerek hizmet veremeyeceklerini bildirdi…

Özel Milas Diyaliz Merkezi’nin görevli personelleri, 4 – 5 ayı aşkın zamandır maaşlarını alamadıkları için 17 Temmuz 2019 tarihinde noter kanalı ile ihtar çekerek 2. seans sonrası görevden ayrılacaklarını, 3. seansa hastaları almayacaklarını bildirdi. Bu ihtar İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından tutanak altına alındı.

3. Seans görecek 14 hastanın olduğu ve Diyaliz Merkezi tarafından tedavilerinin yapılamayacağı bilgisi üzerine Muğla İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, duruma el koyarak en yakından en uzağa olacak şekilde kamu ve özel diyaliz merkezleri ile irtibata geçti. Diyaliz hastalarının tedavisini yapabileceğini belirten Özel Muğla Can Diyaliz Merkezine hastalar, İl Sağlık Müdürlüğünün araçları ile nakil edildi. Hastalar tedavilerinin yapılmasının ardından Milas’a getirildi.

Dünkü hasta tedavileri için ise 21 hasta Özel Muğla Can Diyaliz Merkezine, 14 Hasta Milas Devlet Hastanesine ve 10 Hasta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesine taşınarak merkezlerde 3. seansta tedavilerini aldı. Bugün ve diğer günler için planlamalar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldı. Milas’ta 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi bünyesinde 16 + 1 cihaz ve yatak kapasiteli diyaliz hizmeti verilmeye devam ediliyor.

Diyaliz merkezinin 107 hastası mağdur oldu…

Sorunun çözülmesi için girişimlerde bulunan AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, “Milas ilçemizdeki özel bir diyaliz merkezinin faaliyetinde aksaklıklar tespit edilmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüzce burada tedavi alan 107 hastamız mağdur olmamaları için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanemiz ve diğer özel diyaliz merkezlerine nakledilmeleri sağlanmıştır. Hastalarımızın tüm nakilleri Sağlık Müdürlüğümüzce yapılacaktır. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Haber: Günaydın Milas

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.