Site rengi

Tasarım

TURGUTREİS’TE KEYFİ UYGULAMALAR…

14.08.2019
A+
A-
TURGUTREİS’TE KEYFİ UYGULAMALAR…

Turgutreis’te Atatürk Meydanında bir restoranın keyfi uygulamaları vatandaşları zor durumda bırakıyor.

İşyerinin önünde bulunan ve Atatürk Meydanı ile bağlantıyı sağlayan sokağa müşteri araçlarını park eden, büyük ahşap çiçek saksılarını yola koyarak yolu daraltan işyeri özellikle engelli ve çocuk arabası kullanan ailelerini ulaşım zorluğu yaşatıyor.

Turgutreis Engençder Derneği üyesi Ali Peltek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yola konan ve anahtarı sadece belediyede olması gereken dubaları restoran çalışanlarının açıp kapadığını ifade ederek şunları ifade etti;

“Atatürk Meydanından caddeye çıkan yolu neredeyse kapatır şekilde çiçek tarhları ile daraltmışlar. Geçen gecelerden birinde müşteri arabasını da park etmişlerdi. Çalışanlardan birine sordum, aracın kimin olduğunu bilmediğini söyledi. Bağırarak, ‘Bu araç kiminse çeksin buradan’ deyince, müşteri rahatsız olmuş ki, ne istiyorsun diyerek, beklememi söyledi. Bekleyemeyeceğimi, erişim hakkıma saygı göstermesini, yolumu kesen aracın orada olmamasını istediğimi, aracı derhal çekmesini istedim. Caddeden, aracın park edildiği yere geçişi engelleyen ve belli saatlerde açılan ve kontrolü Belediye Zabıtasında olan, kilitli olması gereken dubaları bir restoran çalışanı kaldırmasıyla araç çıkıp gitti. Bu gece de yolu böyle daraltmışlar. İnsanlar oradan tek sıra olarak geçmek zorunda kalıyor. Çalışana siz bu yolu kapatmaya mı çalışıyorsunuz? diye sorunca, bir sıkıntın varsa içeriye söyle diyor. Olmuyor kardeşim, ‘Bizim paramız var, tanıdığımız var’ diyerek, insanların, engellilerin, çocuklu ailelerin hayatını zorlaştıran bu hareketlerde bulunmak yakışık almıyor”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.