Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ…

Yayınlanan

açık

tahir Ünsal MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ… muglaspor otobus
tahir Ünsal MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ… Nimet Banner 728X150

TFF 3’üncü Lig ekiplerinden Muğlaspor’da ilginç bir istifa olayı yaşandı.

Yeşil-beyazlı kulübe tahsis edilen yeni otobüsün giydirmesinde iki siyasetçinin fotoğrafının yer alması taraftarların tepkisini çekti. Takım otobüsünün arka bölümünde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün fotoğraflarının yer alması sosyal medyada eleştiriye neden olurken, fikir sahibi olduğunu belirten Başkan Vekili Tahir Ünsal istifa etti.

Sıkıntılarımızı biliyor olsaydınız belki daha anlayışla karşılayabilirdiniz…

Tahir Ünsal yaptığı açıklamada, “Bu fotoğrafların konulması, sağladıkları destekten dolayı benim fikrimdi. Bu kadar eleştirilebileceğini hiç beklemedim. Yanlış yorumlanabileceğini ve siyasete çekilebileceğini ne yazık ki öngöremedim. Yaşadığımız sıkıntıları bilmiş olsaydınız, bu katkının bizler için ne kadar değerli olduğunu ve bu şekilde teşekkürümüzü ifade etmiş olmamızı belki daha anlayışla karşılayabilirdiniz. Kimseye kırgın ya da kızgın değilim” dedi.

tahir Ünsal MUĞLASPOR’UN OTOBÜS GİYDİRMESİ İSTİFA GETİRDİ… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et
Sponsorlu
1 Yorum

1 Yorum

 1. Niyazi saat:

  20 Ağustos 2019 en 09:49

  Memleket yangın yeri olmuşken spor (futbol) bizim neyimize.
  Bir soru
  Siz bu MEMLEKETTE yaşamıyormusunuz ?

  Not
  Üç ile kayyum atandı
  Şimdi sıra kimde ?
  Sıra size geldiğinde ne söyliyecek ne yapacaksınız ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUĞLA

BİN KİLOMETRE YARIŞACAKLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla dünya ralli şampiyonası BİN KİLOMETRE YARIŞACAKLAR… dunya ralli sampiyonasi mugla 1
muğla dünya ralli şampiyonası BİN KİLOMETRE YARIŞACAKLAR… Nimet Banner 728X150

2019 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11’inci yarışı olan Türkiye Rallisi’nin sembolik startı verildi.

8 yıl aradan sonra Türkiye’ye dönen ve bu yıl ikinci kez Marmaris merkezli olarak Muğla ve çevresinde gerçekleştirilen organizasyon dünya çapında 155 ülkede canlı yayınlanıp, 850 milyon kişiye ulaşacak. Dünya çapındaki en prestijli ve en büyük ralli organizasyonunda ünlü pilotlar, 18.30’da sembolik start ile organizasyonu başlattı. Saat 20.08’de ilçe merkezinde özel olarak hazırlanan 2 kilometrelik parkurda seyirci özel etabında seyirciler, dünyaca ünlü ralli pilotlarını yakından izleme imkanı buldu.

muğla dünya ralli şampiyonası BİN KİLOMETRE YARIŞACAKLAR… dunya ralli sampiyonasi mugla 13Marmaris merkezli olarak Datça ve Ula’yı kapsayan parkurlarda düzenlenecek WRC’de ekipler toplam uzunluğu 988 kilometre olan parkurda 310 kilometre uzunluğundaki 17 özel etapta mücadele edecek. Servis alanının Asparan mevkisi olduğu rallide ekipler, cuma gününden itibaren 3 gün boyunca İçmeler, Değirmenyanı, Yeşilbelde, Çetibeli, Gökçe, Ula, Kızlan, Çiçekli ve Datça’daki özel etaplarda yarışacak.

Zorlu rallide bugün İçmeler, Çetibeli ve Ula etapları geçilirken, mücadele 14 Eylül Cumartesi günü Yeşilbelde, Datça ve Kızlan etaplarında devam edecek. Bu yıl ilk kez geçilecek olan Kızlan etabı ilk kilometrelerinde yer alan ve birbirini takip eden atlama noktalarıyla izleyenlere görsel bir şölen sunacak. Rallinin son günüde olan 15 Eylül Pazar günü ise İçmeler pazaryerinden başlayan Marmaris etabı ile Gökçe ve Çiçekli etaplarında ter dökecek sürücüler, saat 14.15’ten itibaren Asparan’daki finiş podyumundaki kapanış seremonisi ve ödül töreniyle ralliyi noktalayacaklar.

muğla dünya ralli şampiyonası BİN KİLOMETRE YARIŞACAKLAR… dunya ralli sampiyonasi mugla 12

muğla dünya ralli şampiyonası BİN KİLOMETRE YARIŞACAKLAR… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

MUĞLA

GÜRÜN: DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TANIŞMA FIRSATIMIZ OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

osman gürün GÜRÜN: DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TANIŞMA FIRSATIMIZ OLDU… recep tayyip erdogan osman gurun
osman gürün GÜRÜN: DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TANIŞMA FIRSATIMIZ OLDU… Nimet Banner 728X150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da gerçekleşen davetine katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Diğer belediye başkanlarıyla tanışma fırsatımız oldu” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Büyükşehir Belediye Başkanı’nı Ankara’ya davet ettiği toplantı sonrası konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ilk defa yapılan, 30 Büyükşehir Belediye Başkanlarını bir araya getiren toplantının çok yararlı geçtiğini ve vatandaşa daha iyi hizmet için devamının getirilmesi gerektiğini söyledi.

osman gürün GÜRÜN: DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TANIŞMA FIRSATIMIZ OLDU… osman gurun ankaraBaşkan Gürün Ankara buluşmasını değerlendirdi…

Başkan Gürün; “31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinden sonra vatandaşlarımız kararlarını verdi ve belediye başkanları olarak göreve başladık. Parti ayrımı gözetmeksizin belediye başkanları olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 30 Büyükşehir Belediye Başkanı Ankara’da verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için sürekli temasta olduğumuz bakanlarımızın da toplantıya katılımıyla tespit ettiğimiz sorunları, çözüm önerilerini iletme, karşılıklı fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulduk. DSİ’nin bağlı olduğu Tarım ve Orman Bakanı’mızın Cumhurbaşkanlığının düzenlediği toplantıda Bodrum DSİ hatlarında yaşanan sorunların çözüleceği müjdesi bizim için çok önemli ve değerli. Tüm Büyükşehir belediye başkanımızla tanışma, kendilerini yüz yüze tebrik etme, hal hatır sorma fırsatımız oldu. Ülkemizin bu buluşmalara, birlik ve beraberliğe, sevgi diline ihtiyacı var. Farklı platformlarda bu tür toplantıların devam etmesi yaşadığımız şehirler ve ülkemiz için büyük yararlar getirecektir.” dedi.

osman gürün GÜRÜN: DİĞER BELEDİYE BAŞKANLARIYLA TANIŞMA FIRSATIMIZ OLDU… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

MUĞLA

MUĞLA KIZILAY’IN HİZMET BİNASI AÇIKLAMASI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla kızılay MUĞLA KIZILAY’IN HİZMET BİNASI AÇIKLAMASI… kizilay mugla sube
muğla kızılay MUĞLA KIZILAY’IN HİZMET BİNASI AÇIKLAMASI… Nimet Banner 728X150

Türkiye Kızılay Muğla Şubesi Başkanlığından yapılan bir açıklamayla, kullanılan hizmet binası üzerinden Muğla Valisi ve bürokratları yıpratma çabalarına cevap verildi. 

Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık’ın imzasını taşıyan açıklama şu şekilde;

Değerli Hemşerilerim;

Son günlerde Türkiye Kızılay Derneği hakkında maksatlı ve programlı olduğunu düşündüğümüz bir karalama kampanyası yürütüldüğünü görüyor ve üzülerek izliyoruz.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Türk Kızılay sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın gıpta ile baktığı ve tek gayesi mazlumlara yardım etmek olan bir kuruluştur. Kurulduğu günden bu güne tam 151 yıldır yaşanan savaşlarda ve doğal afetlerde insanın ve daha da önemlisi insanlığın yanında yer alan Türk Kızılayı’na yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyorum.

Bildiğiniz gibi ben ve Yönetim Kurulu üyelerim 16.02.2019 tarihinde göreve geldik. Geride bıraktığımız yaklaşık 6 aylık süreçte ilimizin her noktasına iyilik götürmeye çabaladık. Ayrıca yine bu süreçte yaşanan bütün afetlerde üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye çalıştık. Bütün bu faaliyetler yapılırken şubemizin bütçesini mevzuatlara uygun bir şekilde kullanmaya gayret ettik.

Bunların yanında Şubemizin ve Kızılay markasının daha tanınır hale gelerek halkımızla kucaklaşması anlamında da adımlar attık. Bu adımların en önemlisi de küçük ve 1. Katta bulunan Şubemizi yukarıdaki amaçlara uygun şekilde hizmet verebileceğimiz zemin katta ve işlek bir caddede bulunan Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait binaya taşıdık.

Üyelerimizin, ihtiyaç sahiplerinin ve halkımızın büyük takdirini kazanan yeni hizmet yerimiz maalesef birilerini rahatsız etti. Özellikle bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bazı kesimlerin şubemizi ve bizim üzerimizden Sayın Valimizi, bürokratlarımızı zor durumda bırakmaya, yıpratmaya yönelik eleştiriler bu basın bültenini yayınlamamıza neden olmuştur.

Şöyle ki; Türkiye Kızılay Derneği başka hiçbir dernek ya da STK ya benzemeyen bir statüye sahiptir. Bu statü bize 6639 sayılı kanunun 15. Maddesi ile verilmiş olup, kamuya ait her türlü taşınmazın kullanımımıza bedelsiz olarak verilmesini mümkün kılmaktadır. Bu ayrıcalık başka hiçbir dernek ya da STK ya verilmemiş olup, bu STK’ ların kamuya ait bir taşınmazı bedelsiz olarak kullanması mümkün değildir.

Dolayısıyla bu kanuna dayanarak adı geçen hizmet binasını kullanımımıza veren Sayın Valimizin ve bürokratlarımızın yıpratılma çabaları beyhudedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ek Madde 4 – (Ek: 27/3/2015-6639/15 md.) Türkiye Kızılay Derneği, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Türkiye Yeşilay Vakfı tarafından kuruluş amaçlarına uygun olarak kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan mülkiyeti Hazineye, kamu kurum ve kuruluşlarına ait taşınmazlar üzerinde adı geçen Dernek, Cemiyet ve Vakıf lehine kırk dokuz yıl süre ile bedelsiz irtifak hakkı tesis edilebilir, Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerler üzerinde ise bunlar adına bedelsiz kullanma izni verilebilir. Bunlardan ayrıca hasılat payı alınmaz. İrtifak hakkı tesis edilen taşınmazların tapu kütüğüne, taşınmazların amacı dışında kullanılmayacağına ilişkin şerh konulur.

Yusuf KAYACIK / Türkiye Kızılay Muğla Şube Başkanı

 

 

 

muğla kızılay MUĞLA KIZILAY’IN HİZMET BİNASI AÇIKLAMASI… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

En Çok Okunanlar