Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

NEVZAT KANBER: SATIŞLARIN GELİRİNİ NEREDE KULLANACAKLAR?

Yayınlanan

açık

nevzat kanber NEVZAT KANBER: SATIŞLARIN GELİRİNİ NEREDE KULLANACAKLAR? nevzat kanber 1
nevzat kanber NEVZAT KANBER: SATIŞLARIN GELİRİNİ NEREDE KULLANACAKLAR? Nimet Banner 728X150

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Özelleştirme İdaresi tarafından son zamanlarda Bodrum Yarımadası’nda satılan ve satılması planlanan taşınmazlar ile ilgili bir basın açıklaması yaparak, satışların ekonomik kriz nedeniyle devlete kaynak yaratma amaçlı olduğunu iddia etti.

Kanber, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un incelemelerinden sonra inşaatı durdurulan büyük projelerin, imar ile yapı ruhsatına aykırı bölümlerinin yıkım kararı ile ilgili olarak da kararı desteklediklerini fakat tamamının yıkımının gerçekleştirileceğine inanmadığını söyledi.

ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE GÜCÜMÜZ SORGULANMALI…

Öğleden sonra Konacık Mahallesi’ndeki parti binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına son günlerde ülke gündeminde yer alan kadın cinayetleri ve orman yangınları ile ilgili konuşarak başlayan Kanber şunları dile getirdi:

nevzat kanber NEVZAT KANBER: SATIŞLARIN GELİRİNİ NEREDE KULLANACAKLAR? nevzat kanber 2“Öncelikle Bodrum ve civar illerde yaşanan orman yangınlarıyla ilgili üzüntülerimizi bildiriyoruz. Yanan ormanlarımızın ranta ve imara açılmaması gerektiğini ve bir an önce sorumlularının bulunmasını, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Ayrıca orman yangınlarıyla mücadele gücümüzün de sorgulanması gerektiği kanısındayız. İYİ Parti olarak üyelerimizle birlikte ağaç dikme kampanyasında hazır olduğumuzu belirtmek isterim.”

Ülkemizdeki kadın cinayetleri konusuna da değinen Nevzat Kanber, “Bir diğer konu ise ülke gündeminde yoğun şekilde yer alan Kadın cinayetleri ve özellikle Emine Bulut Cinayeti. Kadın bedeni üzerinden bilinçli şekilde yapılan siyasetin bugün ülkemizi getirdiği nokta gerçekten acınası haldedir. On yaşındaki kızının gözü önünde vahşice katledilen Emine Bulut’un yaşadıklarını, insanların film seyreder gibi seyredip, kamera kaydı alıp sonra sosyal medyaya servis etmeleri de insanımızın ne kadar umarsızlaştığının bir kanıtıdır. Bu durumdan utanç duyuyor ve devletimizin her zaman yaptığı açıklamalara ve hiç bir şey yapılmamasına alışmış olsak da artık ilgili bakanlığın diğer kurumlarla bir araya gelerek somut ve ivedi adımlar atması gerektiğini belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

SATIŞLAR EKONOMİK KRİZ NEDENİYLE KAYNAK YARATMA AMAÇLI…

Özelleştirme İdaresi’nin Bodrum’daki arazi satışları ile ilgili de açıklamalar yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, sözlerine şöyle devam etti:

nevzat kanber NEVZAT KANBER: SATIŞLARIN GELİRİNİ NEREDE KULLANACAKLAR? nevzat kanber 3“İYİ Parti olarak sizleri ve Bodrum kamuoyunu bilgilendirmek ve dikkatini çekmek için bu basın açıklamasını yapıyoruz. Bilindiği üzere 16 Ağustos Cuma günü  Cumhurbaşkanlığı kararları ile 30860 sayılı Resmi gazete de yayınlanan ve özelleştirme idaresince Bitez, Yahşi ve Ortakent mahallelerinde toplam 106.212 m2 yüzölçümlü  taşınmazların toplam 58 milyon 110 bin liraya satıldığı açıklanmıştır. Akabinde aynı sayılı Resmi Gazete de yine Bitez ve Gökçebel mahallelerinde toplam yüzölçümü 64.676 m2  olan 12 ayrı taşınmazın özelleştirme programı kapsamına alındığı ifade edilmiş ve satışının yapılacağı belirtilmiştir. Değerli basın mensupları, satışa çıkan bu arazilerin önemli kısmı orman arazileri olduğu ve ekonomik kriz nedeniyle kaynak yaratma amaçlı olduğu ve Bodrum bölgesindeki bu arazilerin bu amaçla satılıyor olmasını Bodrum kamuoyunun da vicdanını yaralamaktadır.”

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un incelemelerinden sonra inşaatı durdurulan büyük projelerin imar ile yapı ruhsatına aykırı bölümlerinin yıkım kararı ile ilgili olarak da şu ifadelere yer verdi:

“İyi Parti olarak Bodrum’un daha fazla büyümemesi gerektiğini türlü platformlarda açıkladık. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik bakanı Bodrum’a gelerek Bodrum’un kanayan yarası olan kaçak yapılaşmaya bir dur demek amacıyla toplam 8 projedeki, Bin 611 konut, 4 otel inşaatı durdurdu. Bu konu da Hükümetimizin bu tutumunu destekliyor, geç alınmış bir karar olduğu için de üzülüyoruz. Çünkü katledilen bir doğa ve binlerce m2 denize dolgu yapılarak hoyratça rant elde edilmiştir. Bu konuyla ilgili de neler yapılacağını da yakından takip etmekteyiz. Ancak Hükümet yetkilimiz tüm bunları yaparken, Bodrum halkı ve yerel yönetiminin bu konuda bir yetkiye sahip olmadığını tüm büyük projelerin Ankara’dan, uzaktan kararlarla yapıldığını tüm halkımız bilmektedir. Biz hep yerinden yönetimi savunmuşuzdur. Kaldı ki Büyükşehir yasası bile Bodrum’un yapısına uymamaktadır. 100 km öteden, 750 km öteden Bodrum’un yerel yapısı yönetilemez, yönetilmemeli. Bodrum’la ilgili kararları Ankara değil Bodrum halkı ve yerel yönetimleri vermelidir. Çünkü Bodrum uzaktan yönetilemeyecek kadar değerli, dünyaca ünlü bir turizm merkezidir.”

Büyük inşaat projeleri ile ilgili alınan kararı desteklerini ve takipçisi olacaklarını dile getiren Kanber, ancak tamamının yıkımının gerçekleştirileceğine inanmadığını belirterek şöyle dedi:

“Ancak Çevre ve Şehircilik bakanlığı bu mühürlemeyi yaparken, özelleştirme idaresince  satılmış ve satılacak olan arazilerde bir kısmı orman ve imarsız arazi de olsa ilerleyen günlerde nasıl bir inşaat ve rant faaliyetlerinin söz konusu olacağını merak etmekteyiz. Bodrum’daki alt yapı, yol, su, kanalizasyon ve arıtma tesislerinin yetersiz kaldığı kimi yerde hiç olmadığı ve sorunlarının Yerel yönetimlerin çözemeyeceği noktaya ulaştığı bu günlerde yaşadığımız bu güzel bölgenin her geçen gün verilen ruhsatlarla, yapılan inşaatlarla doğamızın, denizimizin katledildiğini görmekteyiz. İyi parti Muğla milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun bey 21 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanlığına hangi amaçlar için bu taşınmazların satışının yapılacağı ve buradan elde edilecek gelirin nerelerde kullanılacağını sorduğu bir soru önergesi de vermiştir.”

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, “Bu bilgiler çerçevesinde Bodrum halkının dikkatini çekmek istiyor ve Bodrum’un yeterince kan kaybetmemesi için hep birlikte sahip çıkmamız gerektiğini beyan ediyorum” diyerek açıklamasını tamamlarken şu sorulara yanıt verilmesini beklediklerini dile getirdi;

“Ve buradan soruyorum:

1-Yazın bir milyon nüfusa kadar dayanan Bodrum’da Hastane inşaatını bile bitirilememişken bu satışlardan elde edilecek gelir nerelerde kullanılacaktır?

2-satılmış olan arazilerin satış amacı nedir?

3-Doğal sermayesi ve turizm potansiyeli ile öne çıkan Bodrum’daki bu arazilerin satışından ve satış sonrasında üzerinde  planlanan yapılaşma  olacak mıdır?

4-Satışı söz konusu olan  yerler hakkında Bodrum belediyesinin  görüş ve düşüncelerine başvurulmuş mudur?

5-Büyükşehir ve Bodrum belediyeleri  bu satışlarla ilgili ne düşünmektedir?

6-Eylül ayı içersinde yeni bir takım taşınmazlarında satışının açıklanacağının duyumunu aldık. Acaba Bodrum’un tek bakir kalan bölgesi olan Küdür yarımadası da bu özelleştirme kapsamında mıdır?”

nevzat kanber NEVZAT KANBER: SATIŞLARIN GELİRİNİ NEREDE KULLANACAKLAR? yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muski BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI… bodrum fethiye dsi boru hatti 1
muski BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI… Nimet Banner 728X150

Muğla’nın Bodrum ve Fethiye ilçelerinde İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihaleye çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum projesinin ihalesi 27 Eylül’de, Fethiye projesinin ihalesi ise 1 Ekim tarihinde yapılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum ve Fethiye ilçelerinde alt yapı çalışmalarına hız verdi. Bodrum ve Fethiye ilçelerinde kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapımı ihalesi gerçekleşiyor. İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında Dünya Bankası ile sözleşmesini imzaladığı kredi paketi kapsamında sağlanan 83 Milyon Avro değerindeki finansman ile atıksu altyapısının güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlı yatırımların ilk iki etabının ihalesine çıkıldı.

Bodrum’un ihalesi 27 Eylül’de…       

Bodrum İlçesi’nde Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Dereköy, İslamhaneleri, Peksimet, Koyunbaba, Geriş Mahallelerindeki kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi 27 Eylül 2019 günü, Fethiye İlçesi Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü ve Ovacık Mevkileri kanalizasyon şebeke ve terfi hattı yapım ihalesi ise 1 Ekim  2019 günü MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.

Kapasiteleri artacak…

Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi yapımının yanı sıra Bodrum İlçesi Gümüşlük ve Gümbet Atıksu Arıtma tesisleri ile Fethiye Atıksu arıtma tesislerinin kapasite artışı işlerinde de ihaleye çıkılmasına dair çalışmaların yakın zamanda tamamlanması planlanıyor. Ayrıca, Datça İlçesi İskele Mahallesi, Bodrum İlçesi Konacık, Çırkan ve Göltürkbükü Mahalleleri’nde ilave kanalizasyon şebekesi yapımı, il genelinde arıtma tesislerimiz ve kanalizasyon şebekelerinde yenileme çalışmalarını da yürütülecek.

Başkan Gürün’den teşekkür…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Muğlamızın alt yapıyla ilgili çok önemli yatırımlara ihtiyacı var. İller Bankası ve Dünya Bankası’nın ortaklaşa yürüttüğü “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında Dünya Bankası’ndan sağladığımız 83 Milyon Avro değerinde kredi ile yatırımlarımıza başladık. Hayata geçirdiğimiz projelerle hem atıksu altyapımızı güçlendireceğiz hem de daha geniş alanda yurttaşlarımıza atıksu arıtma hizmeti sunacağız.  Bu çalışmalarımız boyunca bize destek olan Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, İller Bankası’nın yönetim kurulu üyelerine, Genel Müdürlük çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

muski BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

rıfat koçak ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA… rifat kocak
rıfat koçak ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA… Nimet Banner 728X150

Bodrum’da yaşamını sürdüren ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak, atölyesinde geçirdiği kaza sonucu elinden yaralandı.

Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu 48 yaşındaki Rıfat Koçak, atölyesinde kaza geçirdi. Yaptığı sıra dışı eserler ile büyük beğeni toplayan Koçak, pres makinesi ile çalışma yaptığı sırada elini makineye kaptırdı.

Koçak’ın sevk edildiği İzmir’de ameliyata alındığı öğrenildi…

Parmaklarından yaralanan Koçak, ilk önce Bodrum’daki bir hastaneye kaldırıldı. Sanatçı burada yapılan ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için İzmir’e sevk edildi.

Koçak’ın, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyata alındığı bildirildi.

rıfat koçak ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 1
bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… Nimet Banner 728X150

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinde, şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylendi.

Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen ve yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı konserde çok sayıda ünlü isim de sahne aldı. C-majör İş’ten Sesler Korosu’nda da yer alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Çökertme” türküsünü söylemesi geceye damgasını vurdu.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 3Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da konseri izleyenler arasındaydı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı ve İş insanı Ali Şen, C-Majör Kurucusu Recai Çakır korodaki yerlerini alırken, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ve Vakıf yönetim kurulu üyeleri de bu anlamlı gecede hazır bulundu. Tarık Pabuççuoğlu’nun sunuculuğunu gerçekleştirdiği gece, engelli öğrencilerin oluşturduğu koronun performansıyla başladı. Ardından Özlem Abacı’nın şefliğinde İş’ten Sesler Korosu’nun büyüleyici performansı izleyicilerden büyük beğeni topladı. Konuk sanatçılar; Nebil Özgentürk, Melihat Gülses, Bekir Ünlüataer, İlham Gencer ile Bora Gencer, Rana Alagöz ile Selçuk Alagöz,Ersan Erdura, Çelik, Yonca Evcimik, Baha Bodruoğlu ile Bilgen Bengü, Erkan Oğur Ve İsmail Hakkı Demircioğlu da unutulmaz sahne performanslarıyla izleyenlere harika bir gece yaşattılar.

Gecenin sürprizi ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Çökertme türküsünü söylemesi oldu. Çiğdem Özcan’ın solo halk oyunları performansıyla  Başkan Aras’a eşlik ettiği türkü izleyenlerden büyük alkış aldı. Geceye katkı sağlayan sanatçılara, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin yaptığı plaketler takdim edildi.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 2C-Majör Kurucusu Recai Çakır konser öncesi yaptığı konuşmada; “C-Majör İş’ten Sesler Korosu olarak 6 yıldır yardım konserleri düzenliyoruz. Bugün de Bodrum’un en değerli vakfı olan Bodrum Sağlık Vakfı’na yardım için buradayız. Bu muhteşem atmosferde yer almak gurur verici, Bu ulvi hizmeti gerçekleştirmekte bizlere desteğini esirgemeyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta öncelikle bu tarihi mekanı bizlere tahsis eden ana sponsorlarımızdan Kültür ve Turizm Bakanlığı adına sevgili dostum Mehmet Nuri Ersoy’a, yine ana sponsorlarımızdan sevgili Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a teşekkür ediyoruz. Başkanım bizi kırmadı, koromuza 1 aydır teşrif etti ve bizim C-Majör ailesine başkan olarak değil iş insanı olarak, koromuzun değerli bir üyesi olarak bizlerle sahnede yerini aldı” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras böyle muhteşem bir gecede yer aldığından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederken, “Benden önce bu sahnede büyük ustalar yer aldı. Benim burada olmam biz toz zerreciği gibi bir şey. Büyük ustaların arasında çok farklı duygular içerisindeyiz. Bizlere çok güzel bir gece yaşattılar. Ama asıl önemli olan bu gecenin anlamıydı. Bu geceyi hazırlayan sevgili Sağlık Vakfı’na, emeği geçen Recai Çakır ve tüm koroya teşekkür ederim. Ayrıca Sağlık Vakfı başkanım hep şöyle söyler, ‘Bu vakıfta kahraman yoktur, biz hepimiz kahramanız.’ Bu gece biz hepimiz kahramanız sevgili dostlar.” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da, “Gerçekten sağlık vakfımız, engeli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına büyük emek sarf eden sivil toplum kuruluşlarından birisi. Hepiniz adına sayın başkanım ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 4Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya; “Buraya geldiğiniz için hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün burada 80 tane iş insanı 10 tane çok değerli sanatçı ve 2 konuk sanatçıdan oluşan bir müzik şöleni dinleyeceğiz. Bunun bir müzik şöleni olduğu kesin. Aynı zamanda Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nı 23 sene evvel kuran insanların amaçladıkları toplumsal farkındalığın da gerçekleştiğini görmekten çok memnun oluyoruz. Sağ olun var olun” dedi.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

En Çok Okunanlar