Bizimle iletişime geçin

BODRUM DEDEKTİFİ

AMERİKALI ÖĞRENCİLER TATİLDE BODRUM’U TERCİH ETTİ…

Yayınlanan

açık

gulet bookers AMERİKALI ÖĞRENCİLER TATİLDE BODRUM’U TERCİH ETTİ… Fatih Oztarakci
gulet bookers AMERİKALI ÖĞRENCİLER TATİLDE BODRUM’U TERCİH ETTİ… Nimet Banner 728X150

11 farklı ülkeden 130 öğrenci, mezuniyetlerini Gulet Bookers’ın gerçekleştirdiği organizasyonla mavi yolculukta kutlayacak.

Mavi Tur ve Gulet Turizmi konusunda Dünyanın birçok ünlü ismini ağırlayarak sık sık gündemde yer alan Gulet Bookers, bu kezde Amerika’da eğitim gören 130 öğrencinin mezuniyet ve yaz tatili organizasyonuna imza attı. 16 Ülkede ofisi olan Gulet Bookers, 4.’sünü gerçekleştirdiği organizasyon dahilinde Bodrum Limanında güzel görüntüler oluşturdu.

ABD’nin Kellogg Üniversitesi’nde 11 farklı ülkeden gelerek eğitim gören öğrencilerin yer aldığı tatil organizasyonu kapsamında 130 öğrenci Bodrum’a geldi. Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Bodrum Kalesi önüne getirilen öğrenciler, buradan onları bekleyen 9 dev guletle, 6 günlük mavi tur yolculuklarına başladı. Bodrum Limanın’da yan yana dizilerek misafirlerini bekleyen ve süslenen guletler renkli görüntüler oluşturdu.

ABD’de okuyan İngiliz, Singapurlu, Tayvanlı, Hintli, Koreli, Grenadalı ve Amerikalı öğrencilerden oluşan grubu Limanda kurulan standla karşılayan Gulet Bookers yetkilileri misafirlerine Bodrum’da üretilen içeceklerden ikram edildi. Karşılamadan ve ikramlardan mutlu olan öğrenciler check-in işlemlerini yaptırarak teknelerine bindi.

gulet bookers AMERİKALI ÖĞRENCİLER TATİLDE BODRUM’U TERCİH ETTİ… Gulet Bookers 3Gereksiz hassasiyet..

Check-in işlemleri sırasında bir güvenlik görevlisinin standa gelerek ve yüksek sesle ‘buranın yetkilisi kim’ ve ‘stand için izin aldınız mı?’ gibi sorularına denizciler derneğinde bulunan kaptanlardan tepki gelince yine yüksek sesle konuşmaya devam ederek ve telefonunu çıkarıp fotoğraf çekmesi, teknelerine binmek için gelen öğrencilerin ‘şaşkın ve tedirgin’ bakışlarına neden oldu.

Gulet Bookers’ın yönetim kurulu başkanı ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkan yardımcısı Fatih Öztarakçı,  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Eylül ayında bu hareketi sağlayabilmek çok önemli…

“Gulet Bookers olarak 11 ülkeden 130 öğrenciyi Bodrum’a getirdik. Bizim bu 4’üncü organizasyonumuz. İlk başladığımız 5 ülkeden 40 öğrenci getirmiştik. Yine Eylül ayının ilk haftasında organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Hedefimize doğru adımlarla ilerliyoruz. Uzun vadede hedefimiz 200-300-400 sayılarına ulaşmak. Bodrum’a getirmek. Bu hedefi de yakalayacağımızdan da eminiz. Eylül ayında limanda bu hareketliliği sağlayabilmek çok önemli. Organizasyonumuz 6 gün sürecek. Bodrum koyları, Kuzey Yunan adaları gezilecek. Bu organizasyonda başta Muğla Büyükşehir Liman Başkanlığı olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

gulet bookers AMERİKALI ÖĞRENCİLER TATİLDE BODRUM’U TERCİH ETTİ… Gulet Bookers 1

gulet bookers AMERİKALI ÖĞRENCİLER TATİLDE BODRUM’U TERCİH ETTİ… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM DEDEKTİFİ

BODRUM EĞLENCE DÜNYASINA ‘SES’ AYARI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ses ve gürültü kirliliği BODRUM EĞLENCE DÜNYASINA ‘SES’ AYARI… BA KAN ARAS EGLENCE SEKT R  TEMS LC LER   LE B R ARAYA GELD 11
ses ve gürültü kirliliği BODRUM EĞLENCE DÜNYASINA ‘SES’ AYARI… Nimet Banner 728X150

Yaz sezonu boyunca eğlence mekanlarından yükselen ses ve gürültü kirliliği şikayetlerine müdahale etmeye çalışan Bodrum Belediyesi, bu sorunu Bodrum’un gündeminden çıkarmak için şimdiden harekete geçti. Eğlence mekanlarının sahipleri ve işletmecileriyle bir araya gelerek sezonu değerlendiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’un her alanda standartları ve kuralları olması gerektiğini belirterek “Sektöre kaos hakim ve bizim bunu bir an önce düzeltmemiz gerekiyor” dedi. Başkan Aras, yarımada genelinde ‘müzik-eğlence’ bölgelerinin tek tek belirleneceğini ve bunların da kendi içinde A,B,C bölgelerine ayrılacağını açıkladı.

ses ve gürültü kirliliği BODRUM EĞLENCE DÜNYASINA ‘SES’ AYARI… BA KAN ARAS EGLENCE SEKT R  TEMS LC LER   LE B R ARAYA GELD 01Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Canlı Müzik İzin Belgeli İşletmeler ile Sezon Değerlendirme Toplantısı” Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Tarafların bir araya geldiği, karşılıklı ve sağlıklı bir diyalog ortamında geçen toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın yanı sıra BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan ile Yarımada genelinde bulunan eğlence mekanlarının sahipleri ile işletmecileri katıldı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan’ın, canlı müzik izin belgesi, kapsamı, yasal sorumluluklar ve yapılan denetimlerle ilgili sunumuyla başlayan toplantı Başkan Aras’ın konuşmasıyla devam etti.

ARAS: SES KİRLİLİĞİ ESNAFI DA VATANDAŞI DA ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

Ekonomik anlamda kötü bir sezon geçirildiğini söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaz sezonu boyunca yaşanan sorunları ve sıkıntıları tespit ettiklerini belirtti. Kendisinin de 6 yıl boyunca turizm sektöründe olduğunu hatırlatan Başkan Aras, “Ses kirliliği ve bu konudaki şikayetler yakından bildiğim konular olduğu için yaşanan sıkıntılara yabancı değilim. Yıllardır kangren halinde olan, işletmecileri de çok zor durumda bırakan, halkla karşı karşıya getirerek toplumsal barışı da tehlikeye sokan sorunları çözmek için biraraya geldik. Yeni sezon için önümüzde 8 ay var. Bu 8 ay boyunca konuşacağız, tartışacağız ve bir doğruda buluşacağız ve diyeceğiz ki bu iş bundan sonra artık böyle olacak.” ifadelerini kullandı.

“EĞLENCE BÖLGELERİNİ BELİRLEYECEĞİZ”

Yarımadanın birçok yerinde ‘eğlence bölgesi’ tanımının yapılmadığını ve öncelikle bu konu üzerinde çalışılması gerektiğini vurgulayan Başkan Aras şunları söyledi:

Bodrum’un, turizm ve eğlence mekanı özelliğinden çıkarılarak konut, emekli merkezi özelliği haline gelmesi söz konusu. Turizm bölgelerine konut izinleri verildi ki bu bölgeler normalde bizim müzik-eğlence yeri yapacağımız alanlardı. Bu bölgelere konut siteleri yapıldı şimdi de yüksek ses şikayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Şikayeti alan Zabıta, Polis, Jandarma haklı olarak harekete geçiyor ve gerekli kontroller, tutanaklar, cezalar uygulanıyor. Tam bir kaos içinde iş yapılmaya çalışılıyor. Biz şimdi bölgeleri yeniden değerlendireceğiz. Turgutreis’te, Türkbükü’nde, Gümbet’te yeniden bir çalışma yapalım, bütün mahallelerde eğlence mekanları için A, B, C bölgelerini belirleyelim.

BARLAR SOKAĞI CANLANSIN, GÜMÜŞLÜK SESSİZ KALSIN

Bodrum’un en popüler yerlerinden biri olan Barlar Sokağı’nın yeniden eski kaliteli günlerine dönmesini istediklerini belirten Başkan Aras, “Barlar Sokağını yeniden canlandıralım. Bu konuda bütün desteği, teşviği verelim. Bazı bölgelerde ise hiç yüksek ses olmasın. Bunların başında Gümüşlük geliyor. Bütün bunlara, hep birlikte oturup karar vereceğiz” diye konuştu.

BODRUM, YÜZÜNÜ AVRUPALI TURİSTE DÖNMEK ZORUNDA

Bodrum’da her konuda kalitenin arttırılması gerektiğine dikkat çeken  Aras, Belediye Meclisi bünyesinde kurulan komisyonların kendi sorumluluk alanlarında bu amaçla çalıştığını ifade etti. Yönetmeliklerle tabela kirliliği, sıfır işgaliye ve vitrin düzenlemeleri gibi konularda standardizasyon getireceklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bodrum’da kalite problemi var, müzik konusunda da var, çöp, işgaliye, altyapı, zabıta uygulamaları, belediye personeli konusunda kalite problemi olabilir. Bunların hepsini düzelterek yüzümüzü yeniden Avrupalı turiste dönmek zorundayız. Mağazadaki tezgahtardan valesine kadar kaliteli hizmet veren personellerimizle hedef kitlemiz olan Avrupalı turisti yeniden Bodrum’a kazandırmalıyız. Belediye olarak, kış boyunca yetkili olan sahadaki personellerimizi mevzuat konusunda, yetkileri konusunda eğiteceğiz ve sahaya süreceğiz ve önümüzdeki yıl kapanma saatlerinden işgaliyelere kadar her şey belli bir düzene girecek.”       

Gerekli altyapıyı hazırladıktan sonra belirlenecek bölgelerde faaliyet gösterecek olan eğlence mekanlarının gerekli fiziki koşullarını da sağlayarak hizmet sunmaya başlayacağını söyleyen Başkan Aras, “Biz birlikte çalışıp, sorunları konuşarak çözdüğümüz taktirde hem esnaf, hem vatandaş mutlu olacak. Bodrum kazanacak, hep birlikte kazanacağız” diye konuştu.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, Bodrum’un eğlence sektöründe hizmet veren işletmeciler de sorun, istek ve şikayetlerini paylaşma imkanı buldu.

ses ve gürültü kirliliği BODRUM EĞLENCE DÜNYASINA ‘SES’ AYARI… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

ASAYİŞ

İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI, 6 KİŞİ YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

milas-bodrum karayolu İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI, 6 KİŞİ YARALANDI… BAHARLI KAV A I KAZA
milas-bodrum karayolu İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI, 6 KİŞİ YARALANDI… Nimet Banner 728X150

Milas-Bodrum Karayolu’ndaki yapımına bir türlü başlanamayan Baharlı Kavşağı’nda yine kaza meydana geldi. İki aracın karıştığı kazada bu kez 6 kişi yaralandı.

Milas-Bodrum Karayolu’nda bulunan Baharlı Kavşağı’nda bir kez daha kaza yaşandı. Görgü tanıklarının iddiasına göre; Ağaçlıhöyük istikametinden gelip Bodrum istikametine ilerlemek isteyen 06 AY 529 plakalı araç, Bodrum’dan Milas istikametine giden 48 J 1835 plakalı otomobille çarpıştı. Feci kaza sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ile itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Çarpışmanın etkisiyle vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 2 kişi, olay yerine gelen ambulanslarla 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken diğer 4 yaralının tedavileri ayakta gerçekleştirildi. Polis ekipleri, kazayla ilgili inceleme başlattı.

Kazayı gören vatandaşlar, yıllardır bekleyen ve yılan hikayesine dönen Baharlı Kavşağı’ndaki çalışmaların bir an önce başlatılması gerektiğini belirterek tepki gösterdi.

 

Kaynak: Günaydın Milas

milas-bodrum karayolu İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI, 6 KİŞİ YARALANDI… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

ASAYİŞ

YAKINLARI YAŞAMINA SON VERDİĞİNE İNANAMADILAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YAKINLARI YAŞAMINA SON VERDİĞİNE İNANAMADILAR… MESUT YURCU
bodrum YAKINLARI YAŞAMINA SON VERDİĞİNE İNANAMADILAR… Nimet Banner 728X150

Bodrum’da yaşamını sürdüren 39 yaşındaki 2 çocuk babası Mesut Yurcu adlı vatandaş, yaşamına son verdi. 

Edinilen bilgiye göre Kadıkalesi’ndeki bir sitede bahçıvanlık yapan 2 çocuk babası Mesut Yurcu, önceki akşam komşuları tarafından evinin penceresine iple asılı halde bulundu. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri yaptıkları kontrollerde Yurcu’nun yaşamını yitirdiğini tespit etti.

Jandarma ekipleri ve Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Mesut Yurcu’nun cenazesi, Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayın ardından şoka giren yakınları yaşananlara inanamayarak, Mesut Yurcu’nun kendisini asmasının mümkün olmadığını dile getirdiler. Öte yandan Mesut Yurcu’nun bir süredir ailevi problemler yaşadığı, bu yüzden bunalıma girerek intihar etmiş olabileceği iddia edildi.

Komşuları ise Yurcu için “15 yıldır aynı yerde çalışıyor. Çok onurlu haysiyetli, herkes tarafından sevilen biriydi” dediler.

bodrum YAKINLARI YAŞAMINA SON VERDİĞİNE İNANAMADILAR… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

En Çok Okunanlar