Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA ECZACI ODASI 16. DÖNEM SEÇİMLİ OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ…

Yayınlanan

açık

mugla eczacı odası MUĞLA ECZACI ODASI 16. DÖNEM SEÇİMLİ OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ… mugla eczaci odasi 3
mugla eczacı odası MUĞLA ECZACI ODASI 16. DÖNEM SEÇİMLİ OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ… Nimet Banner 728X150

Muğla Eczacı Odası 16. Dönem Seçimli olağan kongresi 07 Eylül 2019 Cumartesi günü oda hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan odamız Genel Sekreteri  Ecz. Saim KORKMAZ  ,Saygı duruşu ve İstiklal Marşının sunduktan sonra  Kongre tarafından  Divan Kurulu seçimleri gerçekleştirildi. Divan Kurulu Başkanlığına geçmiş dönem yönetim kurulu başkanı Ecz. İbrahim ERTÜRK, yardımcılıklarına da Ecz. Meltem ÇAYAN ve Ecz. Sinem Bato DURAK seçildi. Divan Kurulu Başkanı Ecz. İbrahim ERTÜRK Kongrenin hayırlı olmasını dileyerek  15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kadir Serkan TEKİN açılış konuşmasını yapması için kürsüye davet etti.

Tekin açılış konuşmasında şunları söyledi;

mugla eczacı odası MUĞLA ECZACI ODASI 16. DÖNEM SEÇİMLİ OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ… mugla eczaci odasi 4Bir seçim dönemi, bir genel kurul ve maalesef yine düşük bir katılım, Her toplantı, eğitim ve genel  kurul da sitem ediyorum. Belki sizde sıkıldınız, ama bakıyorum salonun en dolu olması gereken bu günde yine 50-60 kişiyle genel kurul yapıyoruz.  Mesleğimizin bu kadar sıkıntılı geçtiği bir süreçte bence daha çok katılımlı daha aktif birlik halinde kenetlenmiş bir örgüt olmalıyız. Diye düşünüyorum.

15.Dönemimizi geçirdik hatalarıyla, sevaplarıyla, Elimizden geldiğince mesleğe kazanımlar elde etmeye çalıştık.

Kabaca bahsedeyim, çünkü ayrıntılarıyla biraz sonra Genel Sekreterimiz gerek çalışma raporunda gerekse yapacağı konuşmada sizleri bilgilendirecektir.

2 Meslektaşımız Ankara’da ödüle layık görüldü. Birisi Rehber Eczanemde yapmış olduğu çalışmalarla, diğeri Türkiye’de değil Dünya’da yaptığı kabul görmüş. Zeytin ve Zeytin yağımızı tüm Dünya’ya tanıtan bir meslektaşımız.

Isı nem uygulamasının sağlıklı  çalışmayacağını gittiğimiz her yerde anlattık.

Muğla Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde kurduğumuz birim tüm 48 ‘deki eczanelerimize hizmet vermeye devam ediyor,Muvazaa konusunda çalışmalar gerçekleştirildi, Üyelerimize gelişen tüm olay ve konularla ilgili duyurularımız anında yapılıyor, ve son olarak da odamızda Danışman Eczacı istihdam etmeye başladık.

Değerli çalışma arkadaşlarım; 16. Dönemde seçilecek olan yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyor, Mesleğimiz adına kongremiz ve seçimlerimizin hayırlı olmasını diliyorum”

Raporlar okundu ve oylandı…

Daha sonra Kongre gündemine geçilerek Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Burak SÖĞÜTLÜ tarafından 15. Dönem ikinci yarıyıl çalışma raporu okundu. Çalışma raporunun okunmasının ardından Oda Saymanı ECZ. Ömer ÇETİNER 32. Bölge Muğla Eczacı Odası ve iktisadi işletmesinin hesap raporları genel kurulu sunuldu.

Gündem gereği sırasıyla Denetme Kurulu raporu ve 2019-2020 16. Dönem Yönetim Kurulu Tahmini bütçesi okundu. Divan kurulu tarafından 15. Dönem Yönetim Kurulu raporları oylanarak kabul edildi.

Dilek ve Temenniler bölümünde Oda Genel Sekreteri Ecz. Saim KORKMAZ konuşma yaparak 15. Dönemde yaptıkları icraatları anlattı. Ayrıca Odamız eski başkanlarından ve kurucu başkanımız Ecz. Salih KÖLEOĞLU  seçilecek olan yeni yönetim kurulundan beklentilerini anlattı.

16.Dönemde görev yapacak organlar seeçildi…

Divan Kuruluna  16. Dönem Yönetim Kurulu adayları sunuldu. Tek Listenin aday olduğu seçimli olağan kongremiz daha sonra sona erdi.

mugla eczacı odası MUĞLA ECZACI ODASI 16. DÖNEM SEÇİMLİ OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ… mugla eczaci odasi 28 Ağustos 2019 Pazar günü yine oda hizmet binamızda  saat 09:00 da yeni dönem için oy kullanma işlemi başladı. İlk oy kullanma işlemini gerçekleştiren 15. Dönem Yönetim kurulu Başkanı Ecz. Kadir Serkan TEKİN “Seçimlerin odamıza ve mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek oyunu kullandı.

Resmi Olmayan sonuçlara göre  16. Dönem Yönetim Kuruluna Ecz. Kadir Serkan TEKİN, Ecz. Saim KORKMAZ, Ecz. Ömer ÇETİNER, Ecz. Burak SÖĞÜTLÜ, Ecz. Cem DEMİR, Ecz. Fikri Devrim MAVİOĞLU ve Ecz. Anıl GENÇTÜRK

Büyük Kongre Delegeliklerine; Ecz. Kadir Serkan TEKİN, Ecz. Saim KORKMAZ, Ecz. İbrahim ERTÜRK, Ecz. Burak SÖĞÜTLÜ, Ecz. Cem DEMİR, Ecz. Anıl GENÇTÜRK ve Ecz. Nuri ÖZTÜRK

Onur Kurlu Üyeliklerine; Ecz. Sebahat TOTOŞ, Ecz. Begüm ÖCAL, Ecz. Tülay KİRİŞÇİ, Ecz. Mehmet ZEYBEKOĞLU ve Ecz. Derya Duran KARABIÇAK

Denetleme Kurulu Üyeliklerine; Ecz. Ebru MORA, Ecz. İlkay Sever TAP ve Ecz. Övünç ÖZTÜRK seçildi.

mugla eczacı odası MUĞLA ECZACI ODASI 16. DÖNEM SEÇİMLİ OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muski BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI… bodrum fethiye dsi boru hatti 1
muski BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI… Nimet Banner 728X150

Muğla’nın Bodrum ve Fethiye ilçelerinde İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi ihaleye çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum projesinin ihalesi 27 Eylül’de, Fethiye projesinin ihalesi ise 1 Ekim tarihinde yapılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum ve Fethiye ilçelerinde alt yapı çalışmalarına hız verdi. Bodrum ve Fethiye ilçelerinde kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapımı ihalesi gerçekleşiyor. İller Bankası’nın “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında Dünya Bankası ile sözleşmesini imzaladığı kredi paketi kapsamında sağlanan 83 Milyon Avro değerindeki finansman ile atıksu altyapısının güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlı yatırımların ilk iki etabının ihalesine çıkıldı.

Bodrum’un ihalesi 27 Eylül’de…       

Bodrum İlçesi’nde Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Dereköy, İslamhaneleri, Peksimet, Koyunbaba, Geriş Mahallelerindeki kanalizasyon şebekesi ve terfi hattı yapım işi 27 Eylül 2019 günü, Fethiye İlçesi Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü ve Ovacık Mevkileri kanalizasyon şebeke ve terfi hattı yapım ihalesi ise 1 Ekim  2019 günü MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.

Kapasiteleri artacak…

Bodrum Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi yapımının yanı sıra Bodrum İlçesi Gümüşlük ve Gümbet Atıksu Arıtma tesisleri ile Fethiye Atıksu arıtma tesislerinin kapasite artışı işlerinde de ihaleye çıkılmasına dair çalışmaların yakın zamanda tamamlanması planlanıyor. Ayrıca, Datça İlçesi İskele Mahallesi, Bodrum İlçesi Konacık, Çırkan ve Göltürkbükü Mahalleleri’nde ilave kanalizasyon şebekesi yapımı, il genelinde arıtma tesislerimiz ve kanalizasyon şebekelerinde yenileme çalışmalarını da yürütülecek.

Başkan Gürün’den teşekkür…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Muğlamızın alt yapıyla ilgili çok önemli yatırımlara ihtiyacı var. İller Bankası ve Dünya Bankası’nın ortaklaşa yürüttüğü “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” kapsamında Dünya Bankası’ndan sağladığımız 83 Milyon Avro değerinde kredi ile yatırımlarımıza başladık. Hayata geçirdiğimiz projelerle hem atıksu altyapımızı güçlendireceğiz hem de daha geniş alanda yurttaşlarımıza atıksu arıtma hizmeti sunacağız.  Bu çalışmalarımız boyunca bize destek olan Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, İller Bankası’nın yönetim kurulu üyelerine, Genel Müdürlük çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

muski BODRUM VE FETHİYE’YE 83 MİLYON AVROLUK PROJE START ALDI… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

rıfat koçak ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA… rifat kocak
rıfat koçak ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA… Nimet Banner 728X150

Bodrum’da yaşamını sürdüren ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak, atölyesinde geçirdiği kaza sonucu elinden yaralandı.

Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu 48 yaşındaki Rıfat Koçak, atölyesinde kaza geçirdi. Yaptığı sıra dışı eserler ile büyük beğeni toplayan Koçak, pres makinesi ile çalışma yaptığı sırada elini makineye kaptırdı.

Koçak’ın sevk edildiği İzmir’de ameliyata alındığı öğrenildi…

Parmaklarından yaralanan Koçak, ilk önce Bodrum’daki bir hastaneye kaldırıldı. Sanatçı burada yapılan ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için İzmir’e sevk edildi.

Koçak’ın, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyata alındığı bildirildi.

rıfat koçak ÜNLÜ SANATÇI PARMAKLARINI KAYBETME TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 1
bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… Nimet Banner 728X150

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinde, şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylendi.

Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen ve yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı konserde çok sayıda ünlü isim de sahne aldı. C-majör İş’ten Sesler Korosu’nda da yer alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Çökertme” türküsünü söylemesi geceye damgasını vurdu.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 3Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da konseri izleyenler arasındaydı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı ve İş insanı Ali Şen, C-Majör Kurucusu Recai Çakır korodaki yerlerini alırken, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ve Vakıf yönetim kurulu üyeleri de bu anlamlı gecede hazır bulundu. Tarık Pabuççuoğlu’nun sunuculuğunu gerçekleştirdiği gece, engelli öğrencilerin oluşturduğu koronun performansıyla başladı. Ardından Özlem Abacı’nın şefliğinde İş’ten Sesler Korosu’nun büyüleyici performansı izleyicilerden büyük beğeni topladı. Konuk sanatçılar; Nebil Özgentürk, Melihat Gülses, Bekir Ünlüataer, İlham Gencer ile Bora Gencer, Rana Alagöz ile Selçuk Alagöz,Ersan Erdura, Çelik, Yonca Evcimik, Baha Bodruoğlu ile Bilgen Bengü, Erkan Oğur Ve İsmail Hakkı Demircioğlu da unutulmaz sahne performanslarıyla izleyenlere harika bir gece yaşattılar.

Gecenin sürprizi ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Çökertme türküsünü söylemesi oldu. Çiğdem Özcan’ın solo halk oyunları performansıyla  Başkan Aras’a eşlik ettiği türkü izleyenlerden büyük alkış aldı. Geceye katkı sağlayan sanatçılara, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin yaptığı plaketler takdim edildi.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 2C-Majör Kurucusu Recai Çakır konser öncesi yaptığı konuşmada; “C-Majör İş’ten Sesler Korosu olarak 6 yıldır yardım konserleri düzenliyoruz. Bugün de Bodrum’un en değerli vakfı olan Bodrum Sağlık Vakfı’na yardım için buradayız. Bu muhteşem atmosferde yer almak gurur verici, Bu ulvi hizmeti gerçekleştirmekte bizlere desteğini esirgemeyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta öncelikle bu tarihi mekanı bizlere tahsis eden ana sponsorlarımızdan Kültür ve Turizm Bakanlığı adına sevgili dostum Mehmet Nuri Ersoy’a, yine ana sponsorlarımızdan sevgili Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a teşekkür ediyoruz. Başkanım bizi kırmadı, koromuza 1 aydır teşrif etti ve bizim C-Majör ailesine başkan olarak değil iş insanı olarak, koromuzun değerli bir üyesi olarak bizlerle sahnede yerini aldı” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras böyle muhteşem bir gecede yer aldığından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederken, “Benden önce bu sahnede büyük ustalar yer aldı. Benim burada olmam biz toz zerreciği gibi bir şey. Büyük ustaların arasında çok farklı duygular içerisindeyiz. Bizlere çok güzel bir gece yaşattılar. Ama asıl önemli olan bu gecenin anlamıydı. Bu geceyi hazırlayan sevgili Sağlık Vakfı’na, emeği geçen Recai Çakır ve tüm koroya teşekkür ederim. Ayrıca Sağlık Vakfı başkanım hep şöyle söyler, ‘Bu vakıfta kahraman yoktur, biz hepimiz kahramanız.’ Bu gece biz hepimiz kahramanız sevgili dostlar.” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da, “Gerçekten sağlık vakfımız, engeli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına büyük emek sarf eden sivil toplum kuruluşlarından birisi. Hepiniz adına sayın başkanım ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… sarkilar saglik vakfi icin 4Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya; “Buraya geldiğiniz için hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün burada 80 tane iş insanı 10 tane çok değerli sanatçı ve 2 konuk sanatçıdan oluşan bir müzik şöleni dinleyeceğiz. Bunun bir müzik şöleni olduğu kesin. Aynı zamanda Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nı 23 sene evvel kuran insanların amaçladıkları toplumsal farkındalığın da gerçekleştiğini görmekten çok memnun oluyoruz. Sağ olun var olun” dedi.

bodrum engelliler sağlık vakfı ŞARKILAR BODRUM ENGELLİLER SAĞLIK VAKFI İÇİN SÖYLENDİ… yatu bodrum Corolla 728x150
Okumaya devam et

En Çok Okunanlar