Site rengi

Tasarım

ZEKİ MÜREN VEFATININ 23’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNDE BODRUM’DA ANILACAK…

22.09.2019
A+
A-
ZEKİ MÜREN VEFATININ 23’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNDE BODRUM’DA ANILACAK…

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Sanat Güneşi Zeki Müren, vefatının 23’üncü yılında çok sevdiği Bodrum’da anılacak.

Tüm mal varlığını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayan sanat güneşi Zeki Müren, vefatının 23’üncü yıl dönümünde Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklerle anılacak. Diğer senelerden farklı olarak bu sene Sanat Güneşimizin ölüm yıldönümü haftasında, Zeki Müren Müzesi bir günlüğüne 21 Eylül 2019 tarihinde ücretsiz olarak halka açılacak. Anma etkinlikleri kapsamında, Aya Nicola Kilisesi’nin bulunduğu meydanda 21-24 Eylül tarihleri arasında Zeki Müren sergisi düzenlenecek. 22 Eylül günü 14.00’te ise Zeki Müren Müzesi’nde geleneksel mevlit okutulacak ve aynı gün saat 20.00’de Antik Tiyatro’da sanatçı Gökhan Sezen’in katılımıyla bir anma konseri gerçekleştirilecek.

Anma konserinde Zeki Müren şarkıları seslendirilirken, ünlü sanatçının arşivinden çok özel görüntüler de izleyiciyle paylaşılacak.

Konsere; şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü, TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyeleri ile her iki vakfın bağışçıları, Zeki Müren’in hayranları katılacak. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ev sahipliğindeki konsere katılımın oldukça yüksek olması bekleniyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.