BU KULÜP YÜZÜNDEN DİLENCİ OLDUM…

26.09.2019
A+
A-
BU KULÜP YÜZÜNDEN DİLENCİ OLDUM…

Geçmiş dönemlerinde yaşananları da eleştiren Milas Belediye Başkanı Tokat, “Bu kulüp yüzünden dilenci oldum” dedi.

Yeni Milasspor Kulübü’nün gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda başkan adayı ve yönetim kurulu üye listesinin çıkmaması üzerine toplantıya katılan üyeler tarafından oluşturulan bir listede asil üye olarak yazılmasına ve Kulüp Başkanı olarak gösterilmesine tepki gösteren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ben bu görevi kabul etmiyorum. Bir belediye başkanına emri vaki ile hatta tepkisi olduğunu bile bile bu şekilde görev verilmez” dedi.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleştirilen Yeni Milasspor Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeni yönetimi oluşturacak adayın ve listenin çıkmaması üzerine, toplantıya katılan üyeler tarafından bir liste yapılarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da asil üyelerin ilk sırasına yazılmış, kulüp başkanı olarak açıklanmıştı. Yaşananlar üzerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat açıklamalarda bulunarak, yaşanan sürece tepki gösterdi.

“Yöneticiler Hep Bizim Verdiğimiz Parayı Harcamakla Yükümlü Oldu”

Daha önce genel kurula katılmayacağını ifade ettiğini belirten Başkan Tokat, “Bizim yokluğumuzda bizi oraya, tekrar listeye yazmışlar. Ben bu görevi kabul etmiyorum. Bir belediye başkanına emri vaki ile hatta tepkisi olduğunu bile bile bu şekilde görev verilmez. O genel kurula katılmayan bir tek belediye başkanı değil. Kentin ileri gelenleri iş adamları da yoktu. Ama herkes belediye başkanı üzerinden konuşuyor. Daha belediye başkanı olmadan önce bile ben bu kulübe elimden geldiğince destek veriyordum. 11 yıldan beri de bu kulübün ekonomik yükünü ben çekiyorum. Yöneticiler hep bizim verdiğimiz paraları harcamakla yükümlü oldu” dedi.

“Bu Kulüp Yüzünden Dilenci Oldum”

Her genel kurul öncesinde camiada yaşanan sıkıntılardan dolayı başarının elde edilemeyeceğini ifade ettiğini de söyleyen Başkan Tokat, “Ben her genel kurulda çıkıp bu camiadan bir şey olmayacağını, böyle bir sistemde başarı olmayacağını söyledim. Bunu söylerken de kulübe karşı her türlü yükümlülüğümü yerine getirdim. Kurumsal ve kişisel olarak maddi anlamda destek verdim. Maaşımı zarfın içine koydum götürdüm verdim. Bu kulüp yüzünden dilenci oldum. Benim dilendiğim paralarla bu kulüp var oldu. Bütün organizasyonların gelirlerinin de kulübe kalması için de çaba gösterdik” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.