Site rengi

Tasarım

İMARA AYKIRI YAPILAR YIKILMAYA DEVAM EDİYOR…

10.10.2019
A+
A-
İMARA AYKIRI YAPILAR YIKILMAYA DEVAM EDİYOR…

Bodrum’daki yıkımlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde, mal sahiplerince yapılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un geçen günlerde ikinci kez incelemesinin ardından hızlandırılan yıkım işlemleri, Gümbet, Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan, Gölköy, Torba mahallelerinde tespit edilen ve imar ile ruhsata aykırılıklar bulunduğu gerekçesiyle durdurulan projelerde devam ediyor.

Üzeri boyayla işaretlenen imara aykırı yapıların yıkımı, iş makineleriyle gerçekleştiriliyor. Yıkılan alanlarda otel işçilerince kıyı düzenleme çalışması yapılırken, bazı projelerde ise beton kesme işleminin ardından bloklar vinç yardımıyla bölgeden taşınıyor.

Yalıkavak Mahallesi’nde, kaçak bir iskelede iş makinesi yardımıyla yıkım işlemi gerçekleştiriliyor. Bir bölümü yıkılan iskelenin yıkım çalışmasında çok sayıda inşaat işçisi de görev yapıyor.

Kaçak yapıların birçoğunun yıkılmasının ardından harabeye dönen Gündoğan’da da yıkım işlemi tüm hızıyla sürüyor. Her biri işaretlenen kaçak yapıların içine giren küçük iş makineleri, yıkımı gerçekleştiriyor.

İki ayda iki kez ziyaret ettiği Bodrum’da imara aykırı yapıları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait botla kıyı denetimleri yapmıştı. Kurum, kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşmayla mücadele denetimlerinde Gökçebel, Gündoğan, Göltürkbükü ve Torba mevkilerinde imara aykırı olduğu belirlenen inşaatlara ilişkin yetkililerden bilgi almış, bazı projelerin inşaat faaliyetlerini sürdüren yetkililerle telefonda görüşmüş, yıkım işleminin daha hızlı ilerlemesi talimatı vermişti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zuhal Asma dedi ki:

    Tepelerde insaatlar yukseliyor buralarda!-y.kavak ve cevresinde!!orman iclerinde yapilmis 3 katli Evlerse duruyor!Neredi yikiliyor?Anlamak zor:(

  2. Zuhal Asma dedi ki:

    Bildigimiz ve Gördügümüz Onca siteler gercekten yikilicakmi bakalim?