Site rengi

Tasarım

TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

11.10.2019
A+
A-
TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI…

Mayıs 2018 Tarihinde yıkılan “Turgutreis Hal Çarşısı” yerinde hayata geçirilecek olan “Turgutreis Yaşam Merkezi” alanında çalışmalar başladı.

Muğla’nın Büyükşehir vasfını kazanmasının ardından Turgutreis Mahallesinde bulunan “Turgutreis Hal Çarşısı”, Muğla Büyükşehir Belediyesi tasarrufuna girmişti. Yıkılan Hal Çarşısı, yeniden projelendirilerek, “Turgutreis Yaşam Merkezi” adı altında yapılan ödüllü projesiyle kamuoyuna sunuldu. Yaklaşık 17-18 aydır “uyuyan proje” durumunda olan “Turgutreis Yaşam Merkezi” alandan çalışmaya başlayan hafriyat araçlarıyla yeniden hareketlendi.

“Yaşam Merkezi, yaşamı engelliyor” başlığıyla haber olmuştu…

Mimar Sinan ödüllü proje Şubat 2019 Ayında yapılan haberlerle “Yaşam Merkezi, yaşamı engelliyor” başlığıyla haber olmuştu. Temel çukuru kazıldıktan sonra aylarca yerinde sayan proje esnafında ciddi tepkisine neden olmuştu.

Kış aylarında hafriyat alanında biriken yağmur sularıyla yazın da ürettiği sivrisineklerle genel haliyle de çarşı esnafını zora sokan inşaat alanıyla gündeme gelen “Turgutreis Yaşam Merkezi” alanında başlayan çalışmalar sonrasında ulaştığımız Muğla Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Haber/Foto: Ali Peltek

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Hasan Külünk (Prof.Dr.emekli Dekan ) dedi ki:

  Sevgili Dostlar;
  10 yıla yakın süredir yaşamakta olduğum Turgutreis, nüfus, yerleşim, yaşam kalite ve olanakları bakımından inanılmaz ölçüde büyüdü ve gelişti. Söz konusu kompleks buna olumlu katkı yapacak ve Bodrum üzerindeki, trafik dahil, pek çok yükü azaltacağından bir an önce bitirilmelidir.

  Turgutreis için kanalizasyon arıtma ve kültürel etkinlikler acil ihtiyaçdır.
  Selam ve sevgiler.

 2. Halikarnas ataman dedi ki:

  Zekâ ile ilgili bir sorun buraya böyle bir beton yığını yapılmasına hangi ZEKA karar vermiş?