Site rengi

Tasarım

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN HESAPLARI MHP’Lİ BÜROKRATA EMANET…

12.10.2019
A+
A-
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’İN HESAPLARI MHP’Lİ BÜROKRATA EMANET…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına, İçişleri Bakanlığından yapılan atama dikkat çekti.

Büyükşehir Belediyesinden dün gece yapılan bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulan atama için şu açıklama yapıldı;

Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı (Mali) görevine, İçişleri Bakanlığı Baş kontrolörlüğü görevini yürüten  Osman Can Yenice, kadrosu İçişleri Bakanlığında kalmak üzere atanmıştır. 33 yıldır İç İşleri Bakanlığı Baş kontrolörlüğü görevini yürüten Osman Can Yenice, İçişleri Bakanlığı Baş kontrolörlüğü görevinden ayrılarak 11 Ekim’de yeni görevine başlamıştır.

Atamasını üyesi olduğu Muğla Hür Düşünce Platformu’ndan duyurmuştu…

Muğla’da uzun dönemdir faaliyet gösteren Hür Düşünce Platformu üyesi olan Yenice, bu haftanın başında Platform üyelerine attığı mesajla yeni görevini duyurmuştu. Yenice platform üyelerine attığı mesajında şu ifadelere yer vermişti;

“Dün 32 yıl 10 aydır görev yaptığım İçişleri Bakanlığı Başkontrolörlüğü görevinden geçici olarak ayrıldım. Bundan sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısı olarak görev yapacağım. 15 Ekim toplantısında görüşmek üzere.”

Osman Can Yenice kimdir…

2104 Yerel şeçimlerinde MHP’den Menteşe Belediye Başkan Adayı olan Osman Can Yenice, 1963 yılında Muğla’nın Menteşe İlçesi Yenice Köyü’nde dünyaya geldi. Yenice, ilköğrenimini Yenice İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise öğrenimini Bornova Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu yönetiminde tamamlayan Osman Can Yenice 33 yıldır İç İşleri Bakanlığı bünyesinde Başkontrolör olarak görev yapıyordu. Yerel yönetimler seminerlerine konuşmacı ve eğitmen olarak katılan, yerel yönetim mevzuat düzenlemeleri için birçok komisyonda görev alan Osman Can Yenice evli ve iki çocuk babasıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ender Taşören dedi ki:

  Yazılan haberlerin devami okunamiyor.. buton çalışmıyor

  1. Arena Bodrum Haber dedi ki:

   Merhaba,
   Bazı hallerde internet hizmetinin hızı yavaş olunca haber görsellerinin yüklenmesi zaman alıyor. Sorunun kaynağı maalesef ki internet. Uyarınız için teşekkür ederiz…