Site rengi

Tasarım

GÜNBATIMI PLATFORMUNUN HEDEFİ 60 BİN İMZA…

15.11.2019
A+
A-
GÜNBATIMI PLATFORMUNUN HEDEFİ 60 BİN İMZA…

Turgutreis sahiline Sahil Güvenlik Limanı yapılmasına karşı çıkan “Günbatımı’nda Turizm Batmasın Platformu”, imza toplamaya başladı.

Öte yandan proje ile birlikte bölgede istimlak yapılacağı dedikodusu da halk arasında hızla yayılarak tedirginliği artırıyor.

Bodrum’da faaliyet gösteren TURK-DAY, ENGENÇDER, BOYENDER, TUR-DER ve Bodrum Adanalılar Derneği, geçtiğimiz günlerde “Günbatımı’nda Turizm Batmasın” sloganıyla bir platform oluşturmuştu. Bu derneklere daha sonra başka STK’lar da katıldı. Turgutreis sahiline yapılması planlanan Sahil Güvenlik Limanı’na değil, yerine karşı olduklarını söyleyen platform üyeleri, 60 bin imza toplayacaklarını duyurmalarının ardından imza toplamaya başladılar.

Platform’un imza kampanyası Turgutreis bölgesinde başladı tüm Bodrum’da devam edecek…

İmza kampanyasına destek veren Turgutreis Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Alaaddin Gökşen, limanı balıkçılık açısından değerlendirerek şunları söyledi:

“Bizi çok engelleyecek. Gümüşlük tarafına geçemeyeceğiz, önümüzü kesecekler. Çatalada’nın arkasından dönmüş olacağız. Bize çok zarar verecek. Balık yuvaları var. Balık yuvalarını öldürecek. Burası Sahil Güvenlik’e uygun bir yer değil. Hem halkımızın kullandığı bir plaj ve deniz, turizm. Yapılırsa Turgutreis’e Allah yardım etsin derim.”

60 bin imza hedefiyle yola çıkan platform üyeleri, imza toplamaya devam ediyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.