Site rengi

Tasarım

MHP BODRUM’DA KAZAN KAYNIYOR…

15.11.2019
A+
A-
MHP BODRUM’DA KAZAN KAYNIYOR…

AK Parti, CHP ve MHP’nin önümüzdeki süreçte yaşayacağı seçimli kongreleri yerel siyasetin en önemli gündem maddelerinden..

Bir taraftan İlçe, İl ve Genel Başkanlık seçimlerinde oy kullanarak parti geleceğine etki edecek temsilcilerinin belirlenmesi devam ederken, diğer taraftan da yerel siyasi aktörleri belirleyecek ilişkiler artık kapalı kapılar ardında değil, meydanda değerlendirilmeye ve konuşulmaya başlandı.

Önümüzdeki günlerde yaşanacak yerel siyaset sürecinde üzerinde çok konuşulacak konulardan biriside MHP’nin Bodrum İlçe Teşkilatında yaşanıyor.

2018 Yılında yapılan genel seçimlerde MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar’ın milletvekili aday adayı olmasıyla, MHP Bodrum İlçe Başkanlığına vekaleten dönemin ilçe başkan yardımcısı Ömer Varan seçilmişti.

Yaklaşık 18 aydır MHP Bodrum İlçe Başkanlığı vekalet eden Ömer Varan’ın 2 ay önce ilçe başkanlığında görev yapan 18 yönetim kurulu üyesinin 13’ünün imza altına alarak il yönetimine ve genel merkeze gönderdikleri dilekçelerde ‘görev ve sorumluluklarını yerine getirmediği’ dile getirilmiş.

MHP’nin il ve genel merkezine gönderilen bu dilekçelerden ve yaptığım görüşmelerden anladığım, bu konu önce MHP’nin kapalı kapılarının ardında şimdide Bodrum’un siyasi kulislerinde şok etkisi yaratmış, yaratacak.

MHP Bodrum Teşkilat geçmişinde ilk defa yaşanan bu olayda, dilekçeyi imza altına alan yönetim kurulu üyeleri, Ömer Varan’ın parti tüzüğüne aykırı tutumu, ilçe yönetim kurulu kararlarına aykırı hareket etmesi ile üyelerden gelen istek ve şikayetler doğrultusunda ‘görevden alınmasını’ talep etmiş.

Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Bodrum Belediye Meclis üyesi aday listesinin teslimi sonrasında, 8 meclis üyesi adayın Bodrum ilçe seçim kuruluna dilekçe vererek istifa etme nedenleri, Ömer Varan’ın keyfiliğine tepki olduğu ifadeler arasında..

MHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin 13 imzayla MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz’a ilettikleri dilekçenin tüzük gereği neden işleme alınmadığı cevap bekleyen en önemli soru ve sorun gözüküyor..

Bu durumun partinin karar defterinde alınamaması ve bir dilekçeyle yapılmak zorunda kalınmasında da Ömer Varan’ın yapmadığı yönetim kurulu toplantılarının neden olduğuna dikkat çekiliyor.

13 Yönetim Kurulu üyesinin imzaladığı dilekçede dikkati çeken önemli bir detayda yönetim kurulu üyesi olan Mehmet Özmeral’ın MHP Bodrum İlçe Başkanlığına vekaleten atanma talebi..

Başka bir detayda bu dilekçelerde yönetim kurulu üyesi olarak Mehmet Özmeral’ın imzasının bulunmaması..

Konunun basında yer alacak bir sürece girmesi MHP’de yaşanan bu sıkıntının ‘kol kırılır yen içinde kalır’ durumunu aşmış olduğunun başka bir ifadesi..

Sanırım MHP Bodrum ilçe yönetiminin içerisinde yaşanan sorunların ve soruların cevapları; Muğla il, ilçe ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Mehmet Özmeral’da…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.