Site rengi

Tasarım

SAĞANAK YAĞMUR VE FIRTINA BODRUM’U OLUMSUZ ETKİLEDİ…

26.11.2019
A+
A-
SAĞANAK YAĞMUR VE FIRTINA BODRUM’U OLUMSUZ ETKİLEDİ…

Bodrum’da etkili olmaya devam eden fırtına ve sağanak yağış, günlük yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Bodrum’da daha önce birçok kez deneyimlenen fırtına ve yağmur sonrası kriz durumu dün için yapılan uyarılarda karşılığını bulmadı. Bodrumluların stresli bir şekilde bekledikleri fırtına ve sağanak yağmur, zamanında alınan önlemler ve müdahaleler ile ciddi bir olumsuzluk yaşanmadı. Sabah saatlerinden itibaren tedirginlik yaşayan vatandaşlar da yağışın şiddetini kaybetmesiyle rahat bir nefes aldı.

İlçede gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan yağış, öğleden sonra fırtınayla şiddetini arttırdı. Sabah saatlerinde ser esen rüzğarda öğleden sonra şiddetini artırarak fırtınaya döndü. Fırtına özellikle kıyı şeridinde oluşan dalgalarla işyerlerini tehdit etti. Yaşanan sağanak yağmur nedeniyele bazı cadde ve sokaklarda su taşkınları oluştu.

Öğleden sonra saatteki hızı denizde 85 km´ye kadar çıkan fırtına nedeniyle Bodrum-İstanköy (Kos) Adası seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. Türk Hava Yolları olumsuz hava koşulları nedeniyle Milas-Bodrum Havalimanı’na olan 2 seferini iptal etti. Pegasus’un İstanbul’dan Bodrum’a gelen uçağı ise havalimanına iniş yapamayınca, İstanbul’a geri döndü.

Zaman zaman kuvvetini arttıran sağanak yağış Bodrum-Turgutreis Karayolu Atatürk Bulvarında su taşkınına neden oldu. Dere Sokak’ta da bilindik görüntülerin yaşandığı taşkınlara Belediye, Karayolları ve Trafik ekiplerinin yanı sıra, Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekipleri de müdahale etti. Polis ekipleri de sorun yaşanan noktalarda güvenlik tedbirleri aldı.

Belediye ekiplerinin iş makineleri desteği ile yürüttüğü çalışmalar sonrasında kısa sürede yollar normale döndü.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.