Site rengi

Tasarım

YOĞUN İLGİDEN SEYİRCİ KAPIDA KALDI…

01.12.2019
A+
A-
YOĞUN İLGİDEN SEYİRCİ KAPIDA KALDI…

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ‘Batakhane Güzeli’ adlı müzikal oyununda, doluluk nedeni ile onlarca izleyici geri dönmek zorunda kaldı.

Batakhane Güzeli, yaz sezonuna damgasını ilk kez Bodrum Antik Tiyatro’da üç binin üzerinde izleyici ile vurmuş, ardından Bodrum Kalesi Sahnesi ve Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nin Tır Sahnesi ile Gölköy ve Mumcular’da izleyicilerle buluşmuştu.

Cemil İpekçi’den tam not…

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kış sezonunu Herodot Kültür Merkezi’nde ‘Batakhane Güzeli’ ile açtı. İzleyiciler arasında Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölüm Başkanı Filiz Çeviktan, kırka yakın fakülte öğrencisi ve Moda Tasarımcısı Cemil İpekçi vardı. Oyun sonunda kulise gelerek, sanatçılarla sohbet eden İpekçi; “Gerçekten müziği, dekoru ve kostümü ile tam bir dönem oyunu olarak sahnelenmiş. Tebrik ediyorum. Oyuncularımız da mükemmeldi.’ diyerek beğenilerini dile getirdi. İpekçi; oyunun kostümlerini hazırlayan Bodrum’un kostüm markası Ditto Mama’nın Sahibi Mimar ve Tasarımcı Duygu Cindoruk’u ayrıca tebrik ederek ‘Ne zaman ihtiyacınız olursa atölyemin kapıları size açık; tüm ekibim, malzemelerim ve makinalarımdan faydalanarak çalışabilirsiniz.” diyerek, katkı sunmayı teklif etti.

Salon dolunca izleyici geri dönmek zorunda kaldı…

29 Kasım Cuma Akşamı Herodot Kültür Merkezi’nde beşinci kez tiyatro severlerle buluşan, Batakhane Güzeli müzikal oyununa Bodrumlular yoğun ilgi gösterdi. B.B.Ş.T. Müdürü Rezzan Şebin şunları söyledi “Oyunumuz saat 20.00‘de başlayacaktı. Ancak daha saat 17.00’de biletler tükendi. Ve bizler de sosyal medya üzerinden tiyatro severler yoğun katılımlarından ötürü teşekkür ederek, biletlerimizin tükendiğini duyurduk. Yağmurlu bir hava olmasına rağmen, o kadar çok kişiyi kapıdan çevirmek zorunda kaldık ki. Elbette ki üzüldüm ama bu kadar ilgi ve beğeni de çok mutluluk vericiydi. Ücretsiz olsa anlaşılabilir bir durum ama biletler yirmi liraydı. Geri dönenler de ‘olsun, biz yine geliriz. Yeter ki şehir tiyatromuz hep böyle çıtası yüksek oyunlarla sahnelerini açsın, biz yine geliriz” dediler.
Batakhane Güzeli’nin sonraki oyunu, 20 Aralık Cuma Günü Herodot Kültür Merkezi’nde Saat: 20.00’de…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.