Site rengi

Tasarım

ENGELLİLER GÜNÜ’NÜNDE OTOBÜSE ALINMADI…

03.12.2019
A+
A-
ENGELLİLER GÜNÜ’NÜNDE OTOBÜSE ALINMADI…

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde belediye otobüsünün engelli bir vatandaşı almaması tepkilere neden oldu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Bodrum ile Türkiye ve Dünya’nın birçok kentinde kutlanırken, sosyal medyada günün anlam ve önemi ile ilgili bol bol paylaşımlar yapılıyor. Turgutreis Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Ali Peltek isimli yürüme engelli bir vatandaş ise sabah saatlerinde Bodrum’a gelmek istediğini fakat Muğla Büyükşehir Belediyesi otobüsünün kendisini almadığını iddia etti.

Aynı zamanda Turgutreis Engelliler Kültür Sanat Gençlik Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği Engelli Temsilcisi olan Peltek, (ENGENÇDER) yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Engellilik hususunda farkındalık oluşturmak için değişik çalışmalar yapılır, eğlenceler düzenlenir. Biz işin o tarafında değiliz. Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Tarım Çalıştayı’na katılmak için sabah 07.30’da uyandım. Saat 08.56’da evimin önünde beklediğim duraktan geçen minibüs beni almadı. Plakasını aldığım otobüsün bu yaptığı hoş değil, gerçekten insana kendini kötü hissettiriyor. Akabinde Turgutreis’te bulunan kooperatife gittim. Orada gerekli malumatı verdim. Sağ olsunlar, görevliler benimle güzel bir şekilde ilgilendiler. Daha sonra çalıştaya giderken telefon görüşmelerimi yaptım. Ukome’yi aradım. Araç içi güvenlik kamerasından görüntü talep ettin. Onlar da şikayet dilekçesi oluşturulduğunu söylediler. Bana döneceklerini beyan ettiler. Dünya Engelliler Günü’nde yapılan bu hareket gerçekten düşündürücü. İşin nasıl ele alındığının göstergesidir. Artık kamuoyunun bilgisine sunuyorum.”

Peltek, bahse konu otobüsün daha önce de kendisini almadığını ve bunun yaptığı şikayetin kayıtlarda bulunduğunu söyledi.

ENGENÇDER Başkanı Cengiz Sarıoğlu ise “Böyle anlamlı bir günde engelli kardeşimizin otobüse alınmama olayını dernek başkanı olarak şiddetle kınıyorum. Bu tip olayların bir daha tekrarlanmaması için ilgililerden bu işlere daha çok önem vermelerini ve üzerinde durmalarını önemle rica ediyorum” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.