Site rengi

Tasarım

Durakta matematik projesi Bodrum’da…

13.12.2019
A+
A-
Durakta matematik projesi Bodrum’da…

Osmaniye’de görev yapan Matematik Öğretmeni Mukaddes Karip’in projesi Bodrum’un duraklarında yer alıyor.

Matematiğin eğlenceli yönünü kendi çizimleriyle afişlerle 81 ilde yaygınlaştırmak için bir e-twinning hayata geçiren Karip, projesi Türkiye’ye yaymaya başladı.

Projeyi sahiplenen Şehit Türkmen Tekin Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Sevgi Şeremet Yıldırım projenin Bodrum İlçe sorumlusu oldu. Türkiye’de 141 ortakla çalışmalar devam ederken, proje Türkiye sınırlarını da aştı. Azerbaycan, Arnavutluk, Romanya ortaklarımızda kendi ülkelerindeki duraklarda projenin afişlerini yer verdiler.

Öğretmen Sevgi Şeremet Yıldırım amacımız “‘Durakta Matematik Projesi’ ile 7’den 70’e herkese, hayatımızda yer alan matematiği eğlenceli çizimlerle yeniden keşfetmeyi sağlamak, matematik dersinin öğrencilerin korkulu rüyası olmasından çıkarmak. Öğrencilerin matematiği artık severek ve isteyerek öğrenmelerini sağlamak istiyoruz. Bunun için çevremizdeki duraklara bu çizimleri afişler halinde asarak her yaştan herkesin matematik algısını değiştirmeyi hedefliyoruz. Durakta Matematik Projesiyle  öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmasına yardımcı olacağız . Aynı zamanda çizdikleri afişleri sergilemelerine de imkan tanıyacağız.” diyerek, “Projeye destek  veren Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’a tüm süreçte bizi destekleyen ve koşuşturan Okul Müdürümüz Yusuf Özden’e ve duraklarda afişlerimizin asılmasına izin veren Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ve afişlerimizi bastıran Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a desteklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.