Site rengi

Tasarım

Yanındayım Derneğinden yeni bir proje daha…

16.12.2019
A+
A-
Yanındayım Derneğinden yeni bir proje daha…

Yanındayım Derneği ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Veliler Soruyor Projesi” protokolü imzalandı.

Bodrum’da veliler için çocukları cinsel istismar suçlarından ve kötü alışkanlıklardan koruma eğitimlerini içeren “Veliler Soruyor Projesi” başlatılıyor.

Eğitim-Öğretim yılı boyunca ilköğretim düzeyi öğrenci velilerine “Cinsel Suçlardan Korunma ve Koruma Eğitimi”, ortaöğretim düzeyi öğrenci velilerine ise hem “Cinsel Suçlardan Korunma ve Koruma Eğitimi” hem de “Ergenlik Döneminde Zararlı Alışkanlıklara Yönelimi Önleme Eğitimi” düzenlenecek.

Yanındayım Derneği ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Veliler Soruyor Projesi”nin imza törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş ile Başkan Yardımcısı Sedef Nazan Develi katıldı.

İmza törenin ardından bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliğini sağlamak, anne babaların bilinçlenmesinden geçiyor. Bu yüzden velilerimz için yıl boyunca düzenlenecek bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Okul yönetimlerinin de gerekli hassasiyeti göstereceklerine eminiz” diye konuştu.

Yanındayım Derneği Kurucu Başkanı Buse Tekgül Gümüş ise eğitimlerin önemine vurgu yaparak şunları kaydetti:

“Yaptığımız çalışmalarda ve birebir görüşmelerde daha iyi anladık ki, aslında mücadelesini verdiğimiz sorunların çoğunun kaynağında ailelerin bilinçsizliği var, doğru sanılan yanlışlar var. Anne babaların, çocuklarının iyilikleri ve güvenli bir toplumda büyümeleri için bu tür eğitimlere mutlaka katılmaları gerekiyor.”

Projenin eğitim takvimi Yanındayım Derneği’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak. Uzman bir kadro ile verilecek eğitimlerin Ocak ayı itibariyle başlamasını planlanıyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.