Site rengi

Tasarım

Başkan Aras: Bodrum Marina’yı canlı müzik bölgesinden çıkardık…

05.01.2020
A+
A-
Başkan Aras: Bodrum Marina’yı canlı müzik bölgesinden çıkardık…

Bodrum Belediye Meclisi’nin Ocak ayı olağan meclis toplantısında alınan karar gereği, Neyzen Tevfik Caddesindeki işletmelerin bar ruhsatı taleplerine olumlu cevap verilmeyecek.

Diğer yandan mevcut ruhsatı olan işletmelerin faaliyetlerine devam edeceği bölgede etkin ses denetimleri yapılacak. Gürültü kirliliğine neden olan işletmelerin ruhsatları iptal edilecek.

Bodrum Yarımadasında gürültü sorununun önüne geçilebilmesi için “Çevresel Gürültü Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği” çerçevesinde yeni kriterlerin belirlenmesi ve uygun planlamaların yapılmasına ilişkin çalışma da Ocak ayı olağan meclis toplantısının gündem maddelerinden biriydi. İlgili komisyonun aldığı karar doğrultusunda bir açıklama yapan Başkan Aras konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bodrum merkezde, Neyzen Tevfik’i bar bölgesinden, canlı müzik bölgesinden çıkardık. Çünkü o bölge, özellikle arka bölgedeki konutlara ve marina bölgesine yakın olması ve sabah erken saatlere kadar orada ciddi bir gürültünün olması ister istemez o bölgenin cazibesini yok etti. O bölgedeki mevcut işletmelerin ruhsatları iptal olana kadar ya da kapanana kadar devam edecek. Ancak bundan sonra o bölgeye bar ruhsatı verilmeyecek. Diğer bölgelerde de çevreye bir rahatsızlık verilmediği ve gürültü yapılamadığı sürece sıkıntı yok. O bölgelerde ekiplerimiz ses denetimi yapmaya devam edecek ve desibel aşımı yapanların ruhsatları iptal edilecek. Belediye’nin canlı müzik ruhsatı verdiği birçok işletme sanki elinde bar ruhsatı varmış gibi hareket ediyor. Bu konuda yaptığımız çalışmalarla, yetkileri uygulamanın elinde topladık.” 

Başkan Aras’ın konuşmasının ardından meclis üyelerinin oylamasına sunulan madde, oy çokluğu ile kabul edildi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.