Site rengi

Tasarım

Rıza Karakaya: Şimdiye kadar 60 hisse sattık…

05.01.2020
A+
A-
Rıza Karakaya: Şimdiye kadar 60 hisse sattık…

Bodrumspor Sportif Faaliyetler A.Ş.’nin Tarık Daşgün’le sözleşme imzaladığı toplantının diğer başlığı da şirketleşme sonrasında satılan hisselerin sayısı oldu.

Bodrumspor’un 2018-2019 sezonuyla başlayan ve geçen yıl sonunda da tavan yapan ekonomik sorunlarına istinaden üretilen şirketleşme çözümüyle, kulübün %49’u 498 hisseye bölünmüş ve bir hissenin değeri de 29.500 Lira olarak belirlenmişti.

Karakaya: Bodrumspor’a sahip çıkın…

Tarık Daşgün başlığıyla yapılan basın toplantısında, gazetecilerin satılan hisse sayısı belli mi? sorusuna karşılık Başkan Karakaya şunları söyledi;

“İlk etapta hedeflediğimiz 100 hedefine 40 tane kaldı. 60 Hissemiz satıldı. İyi gidiyor ama Bodrum’un biraz daha sahip çıkılması lazım. 29 bin 500 TL bir hisse. Bodrum gibi bir yerde inanın çok büyük para değil. Bodrum’da 2+1 ev için 2 milyonlardan bahsediliyor. Buradan taraftara da bir çağrım var. İkinci yarıdaki ilk maçımızı evimizde lider Ankara Demirspor ile oynuyoruz. Ben ilk maçtan itibaren gelsinler, onurları, gururları Bodrumspor’a sahip çıksınlar. Biz onları hiçbir zaman mahcup etmedik, beraber başardık. İnşallah yine beraber başaracağız. İlk maçımızda dolu tribünlere karşı oynamak istiyoruz.”

Fatih Öztarakçı – Bodrumspor Asbakanı

Öztarakçı: Satışlarda hedeflediğimiz pik zaman aralığı Nisan-Eylül 2020…

Hisseler konusunda gazetecilerin sorusuna daha detaylı bilgi veren Asbaşkan Fatih Öztarakçı, “Biz şirketleşme sürecinde yola çıkarken Bodrum’un ekonomisiyle ilgili zayıf aylarda olduğumuzu biliyorduk. Hisse satışlarımızı da bu gerçeğe göre belirledik. Zamanlamamız 4 çeyreğe göre yapıldı. İlk çeyrekte yani yaşadığımız bu günlerde 124 hisseyi satma hedefimizin yarısını gerçekleştirdik. Onay aldığımız kısa sürede gerçekleşecek olan satışlarla 100 hisse satışını yakalayacağız. Geriye kalan 375 Hisseyi Bodrum ticaretinin en yüksek ciroları yaşadığı Nisan-Eylül ayları arasında yatırımcılara arz edeceğiz. Satış politikamızı ve hareketlerimizi buna göre planladık. Biz Bodrum’dakilerin iş yaptığı turizm sezonunda bizlere destek olacağına inanıyoruz. Bodrum halkının desteği bizim için çok önemli.” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.