Site rengi

Tasarım

Labranda Su Fabrikasına 12 milyon liralık yatırım…

07.01.2020
A+
A-
Labranda Su Fabrikasına 12 milyon liralık yatırım…

Milas Belediyesi, Labranda Su Fabrikasına yapılması düşünülen 12 milyon liralık yatırımı oy birliği ile kabul etti.

2020 Yılının ilk meclis toplantısında görüşülen maddeler arasında olan Labranda Su Fabrikasının yenilenme sürecinde ihtiyaç olan yatırım hakkında bilgi veren Başkan Tokat, Combatik Sistem Pet Şişirme, Dolum, kapatma, etiketleme, paketleme, streçleme makinesi kurulumunda, bardak su üretim makinesi kurulumu, kompresör ve boru hattı yenilemede kullanılmak üzere 5393 sayılı Yasanın 18/e maddesi gereğince 12.250.000,00 TL (Onikimilyonikiyüzellibinlira) kredi kullanılması ve Belediye Başkanı Muhammet TOKAT’a yetki verilmesini istedi.

Talebinin görüşülmesi öncesi açıklama yapan Başkan Tokat ; Oluşturulan 8 kişilik komisyon Türkiye’nin çeşitli yerlerinde bulunan büyük su fabrikalarında incelemelerde bulunduğunu ,yapılacak ihale kapasiteyi 6 kat arttırırken, maliyetleri ise yarıya indirecek dedi. Gündem maddesi meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

5.Maddede yer alan Zabıta personelinin 2020 yılı aylık fazla çalışma ücreti 559,00 TL, 6. Maddede yer alan Belediye Başkan Yardımcılarının ödeneğinin brüt 9.200,00 TL olmasına karar verildi.

6.Maddede yer alan 5393 sayılı Yasanın 25 nci maddesi gereğince Denetim Komisyonuna Üye seçilmesin de yapılan oylama ile Gülşen Gökçe,Cüneyt İlter,Hasan Çemrek,İlhan Şimşek ve Tacettin Yıldız ,8. Maddede yer alan Sosyal Yardım Komisyonunda görev yapmak üzere 2 Meclis Üyesinin seçilmesi talebinin görüşülmesi sonucunda komisyona Mehmet Ateş ve Mustafa Özgüler isimleri seçildi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.