Site rengi

Tasarım

Turizmci Arzu Ertan cinayetinin ilk duruşması yapıldı…

09.01.2020
A+
A-
Turizmci Arzu Ertan cinayetinin ilk duruşması yapıldı…

Bodrum’da turizmci Arzu Ertan’ın öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması dün görüldü.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık F.B., maktulün ailesi ve taraf avukatları katıldı. Hakkındaki “kasten öldürme” suçlamasını kabul etmeyen F.B., ayağım takılınca elimdeki silah kazayla ateş aldı diyerek savunma yaptı. Öldürülen Ertan’ın ailesinin avukatı, sanığın çelişkili ifadeler verdiğini ve yanlış beyanlarda bulunarak cezasını hafifletmeye çalıştığını öne sürdü.

Kasten öldürme suçundan en ağır cezaya çarptırılması istendi…

Sanığın “kasten öldürme” suçundan “en ağır” şekilde cezalandırılmasını istediklerini belirten avukat, haksız tahrik ve iyi hal indirimlerinin de uygulanmamasını talep etti. F.B.’nin yakınları da sanığın savunmasına tepki gösterdi. Mahkeme Heyeti, tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı 19 Mart 2019 Perşembe gününe erteledi.

Olaya konu olan ev  Darüşşafaka Cemiyetine bağışlanmıştı…

F.B. adlı şahsın evini icra satışından alan Arzu Ertan, F.B.’nin evi tahliye etmesini istedi. Evi satılmasına rağmen boşaltmayan F.B. ile evi satın alan Arzu Ertan arasında çıkan tartışma sırasında elinde pompalı tüfek alan F.B., Ertan’ı vurarak ağır şekilde yaralamıştı.  Pompalı tüfekle ağır şekilde yaralanan bir çocuk annesi Arzu Ertan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Cinayete konu olan ev Arzu Ertan’ın Ağabeyi Oğuz Ertan tarafından, Arzu Ertan anısına Darüşşafaka Cemiyetine bağışlanmıştı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.