Site rengi

Tasarım

Kitap sayfalarından yaptığı gelinlikle dikkat çekti…

13.01.2020
A+
A-
Kitap sayfalarından yaptığı gelinlikle dikkat çekti…

Fethiye’de başlatılan “Çocuklar Gelinlik Giymesin, Okula Gitsin” projesi kapsamında kitap sayfalarından oluşan gelinlik tasarlanarak tanıtıldı.

Yiğit Caner Ertoşi, küçük yaştaki çocukların evlendirilmesine karşı başlatılan proje kapsamında kitap sayfalarından oluşan gelinlik tasarlamaya karar verdi. Kitap sayfaları kullanılarak tasarlanan gelinlik, kamuoyunda ilgi gördü.

Taşımakta zorlandı…

Yeminli tercüman Aslıhan Baydar’ın üzerine giyerek poz verdiği gelinlikte omuzdaki kalem detayları da dikkati çekti. Gelinliği giyerek sergileyen Aslıhan Baydar, projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Daha önce hiç gelinlik giymemiş bir kadın olarak projeye destek vermek istediğini anlatan Baydar, gelinliğin ağırlığı nedeniyle taşımakta zorlandığını belirtti.

Çocuk gelinlere dikkat çekmeye çalıştı…

Proje hakkında bilgi veren Yiğit Caner Ertoşi,“Projemizde çocuk gelinlere dikkat çekmeye çalıştık. Çocuklarımızı nikah masalarında değil, okul sıralarında görmek istiyoruz. Amacımız bir farkındalık oluşturmak. Zaten kitabımın sayfaları da kadınlara ait hikayeler barındırmakta. Tüm kadınlarımızı projemize destek vermeye çağırıyoruz. Umarım el birliğiyle ülkemizdeki bu sorunu tamamen ortadan kaldırırız.” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.