Site rengi

Tasarım

Ülkü Ocakları: Eğitim Sen’in tepkisi doğru yolda olduğumuzun göstergesidir…

17.01.2020
A+
A-
Ülkü Ocakları: Eğitim Sen’in tepkisi doğru yolda olduğumuzun göstergesidir…

Okullara dağıtılan 7 Bin 400 adet Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’un kapağında ve giriş bölümünde Ülkü Ocakları’nın logosunun kullanılması, Eğitim-Sen ile Muğla Ülkü Ocaklarını karşı karşıya getirdi.

Milas’ta okullara dağıtılan Nutuk’un giriş bölümünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye atıfta bulunulması, Muğla Eğitim-Sen tarafından tepki ile karşılanmıştı. Eğitim-Sen’in Nutuk’da Ülkü Ocakları logosuna ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adının geçmesine gösterdiği tepkinin ardından Muğla Ülkü Ocakları tarafından Sınırsılık Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı.
Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Burak Demirel tarafından yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın Türklük şuuruyla ve Atatürk sevgisiyle yetişmelerine bir katkı sağlamaya çalıştık.” ifadelerini kullanarak şunları söyledi;

“ÜLKÜ OCAKLARI AMBLEMİ BAHANE”

Başkan Burak Demirel tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan “Çocuklar İçin Nutuk” kitabımızı Ülkü Ocakları, Milas Millî Eğitim Müdürlüğü ve Türk Eğitim-Sen iş birliğiyle “Ata’ya Selam Olsun” Projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde Milas İlçemizde 7 Bin 400 ortaokul öğrencisine hediye ettik. Böylece geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın Türklük şuuruyla ve Atatürk sevgisiyle yetişmelerine bir katkı sağlamaya çalıştık. Söz konusu proje, millî hassasiyet sahibi bütün çevreler tarafından takdirle karşılandı. Ancak Atatürk’ün “Nutuk” isimli eserinin okullarda okutulmasından rahatsız olan bazı kesimler de mal bulmuş mağribi gibi hücuma geçmekten geri kalmadılar. Bu güruhun başında Eğitim-Sen ismini taşıyan ancak hakikatte eğitimle yahut sendikacılıkla hiçbir ilgisi bulunmayan bir oluşum yer almaktadır. Gördük ki çocuklarımızın Atatürk’ü okuyarak yetişmelerinden rahatsız olan Eğitim-Sen Muğla Temsilciliği; akla, vicdana ve mantığa uymayan, cahilane bir tutum sergileyerek, gayesiz bir uğraş içine girişmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerinin anlaşılmasından korkan, Türk gençliğinin Ata’mızın fikirleri ile büyümesinden ürken Eğitim-Sen, kitabımızın kapağında bulunan Ülkü Ocakları amblemini bahane ederek tepki göstermeye kalkmıştır.”

“VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI MUTLU OLDUK”

“Eğitim-Sen’in bu tepkisine anlam veremediğimizi belirtmek isterdik. Ancak maalesef her şey o kadar açık ki ortada anlam verilemeyecek bir durum yoktur. Yıllardır Atatürk sömürüsü üzerinden kendilerince meşru bir zemin arayışında olan bu çevreler, aslında her türlü zararlı fikrin ve bölücü faaliyetin odağı hâline gelmiştir. Hayatı boyunca Türk’ün istiklal ve istikbali için büyük bir mücadele vermiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir Türk kahramanını kendilerine maske yaparak illegal örgütlerin sözcülüğüne soyunan Eğitim-Sen, elbette ki Atatürk’ün “Nutuk” isimli kitabının okunup okutulmasından rahatsız olacaktır. Bir taraftan Atatürkçü olduğunu iddia ederken bir taraftan HDP ile aynı masalarda ortak düşüncelerde buluşan Eğitim-Sen, tabii ki çocuklarımızın millî değerlerini tanıyıp öğrenmesinden ürkecektir. HDP’nin barajı geçip PKK’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz sahibi olması için her türlü faaliyeti yürüten güruhun Atatürk sevgisindeki riyakârlığı bu vesile ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. İnanın, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı çok mutlu olduk. Çünkü biz Eğitim-Sen’i gayet iyi tanıyoruz. Onların tepki vermesi, bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.”

“BİZ ONLARIN GEÇMİŞİNİ BİLİYORUZ”

“Eğitim-Sen Türk çocuklarının “Nutuk” kitabıyla buluşmasından rahatsız olmaya devam etsin. Bu rahatsızlık onların fıtratına son derece uygundur. Onların fıtratında illegal örgütlerle iş birliği yapmak vardır. Onların fıtratında okul panolarını yabancı ideolojilere açmak vardır. Onların fıtratında millet ve milliyet düşmanlığı vardır. Onların fıtratında PKK’lı öğretmenler için gösteriler yapmak vardır. Onların fıtratında şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’a şehit bile diyememek vardır. Mesnetsiz iddialarla Ülkü Ocaklarına saldırmaya kalkan bu sözde eğitim sendikasının birçok yöneticisinin PKK, PYD, FETÖ militanları ile boy boy fotoğraflarına ulaşmak için birkaç gazete karıştırmak veya internette arama motorlarına isimlerini girmek yeterli olacaktır. Sendikacılığın onur ve haysiyetini ayaklar altına alan bu güruh; teröristlerin avukatlığına soyunmuş, teröristler için eylemler dahi düzenlemişlerdir. Biz onların evveliyatını biliriz.”

“ÇOCUKLAR İÇİN NUTUK KİTABIMIZI OKUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Ey, sendikacılık kisvesine bürünerek her fırsatta Türk milletine düşmanlık etmekten geri durmayan Eğitim-Sen! Biliyoruz ki çocuklarımızın “Nutuk”u okumasından büyük bir endişe duyuyorsunuz. Biliyoruz ki Atatürk’ü kirli emellerinize daha fazla alet edemeyeceğiniz için panik hâlindesiniz. Biliyoruz ki Atatürk’ün gerçek fikirlerinin anlaşılmasından çok korkuyorsunuz. Haklısınız! Korkmalısınız! Çünkü gelecek nesiller Atatürk’ü gerçekten anlayarak büyüyecek. Bu nesiller sizin Atatürk’ü istismar etmenize asla müsaade etmeyecek! Ülkü Ocakları, şuurlu nesillerin yetişmesi için bütün güç ve enerjisiyle çalışmaya devam edecek. Tekrar ediyorum: Biz sizin evveliyatınızı biliriz. Tarihin şahitliğine başvurmaya yüreğiniz yeterse siz de bizim kim olduğumuzu çok açık bir şekilde görürsünüz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 50 yılı aşan tarihi ve kurumsal birikimi ile her zaman Türk milletinin hizmetinde olmuştur. Mukaddesat düşmanlarına hiçbir zaman geçit vermemiştir. Şuurlu Türk gençlerinin yetişmesi için her türlü fedakârlıkta bulunmuştur. “Çocuklar İçin Nutuk” kitabımızı Milas’ın bütün ortaokul öğrencilerine okuttuk. Okutmaya da devam edeceğiz. Bu, sizin kirli zihinlerinizde tasavvur ettiğiniz şekilde siyasi bir çalışma değildir. Bu projede Ülkü Ocaklarının tek gayesi; geleceğin teminatı olan çocuklarımıza vatan ve millet sevgisini hissettirebilmektir.”

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

“Cahilliğin verdiği cesaretle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının amblemini siyasetle ilişkilendirmeye kalkan Eğitim-Sen, her hamlesiyle biraz daha bataklığa gömülmüştür. Ülkü Ocaklarının resmî hüviyeti eğitim ve kültür vakfı olarak geçer. Ülkü Ocaklarının seçimlere girmesi, siyasi faaliyetler yürütmesi kanunen mümkün değildir. Ülkü Ocaklarının siyasi bir parti olmadığını bile idrak edemeyen zavallılar, amblemimizle basılan kitapların okullara girmesini hazmedememektedirler. Aslında bu güruhu rahatsız eden, bu amblemin siyasi mesaj taşıması değil; doğrudan doğruya Türk milletinin sembolü olmasıdır. Ülkü Ocaklarını okullara siyaset sokmakla itham eden güruh, bugüne kadar terör örgütlerinin siyasi sözcülüğünü yapmaktan hiç imtina etmemiştir. Teröristlerin avukatlığına soyunmaktan utanmamıştır. Terör örgütlerinin uzantısı olan siyasi partilerle beraber faaliyet yürütmekten geri kalmamıştır.

Buradan bütün Atatürk ve Türk düşmanlarına sesleniyorum: Ruhlarınıza sinen milliyet düşmanlığı bir kez daha Türk milletinin vicdanına çarpmıştır. Riyakârlığınız ve hainliğiniz tarihin şahitliği altında bir kez daha teşhir edilmiştir. Çabalarınız sonuçsuz kalacaktır. Uğraşlarınız netice veremeyecektir. Atatürk’ün “Nutuk” kitabının okullara girmesinden rahatsız olmaya devam edeceksiniz. Türk Milleti ve Atatürk sevgisini içimizden söküp atamayacaksınız. Size rağmen ve size inat onu, düşüncelerini ve sevgisini hem yaşamaya hem de yaşatmaya devam edeceğiz. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.