Site rengi

Tasarım

Husumetli pazarcılar kavga etti. 2 yaralı, 2 tutuklama…

18.01.2020
A+
A-
Husumetli pazarcılar kavga etti. 2 yaralı, 2 tutuklama…

Yalıkavak’ta kurulan pazarın iki esnafı birbirine girdi, 2 kişi yaralandı, 2 kişi tutuklandı.

Daha önceden husumetli oldukları ve aralarında uzaklaştırma kararı bulunan pazarcı esnafları arasında Yalıkavak pazar yerinde çıkan kavgada, bıçak ve demir sopalar kullanıldı. 5 Kişilik saldırgan bir grup husumetli oldukları 2 pazarcıyı yaralayarak araçlarına binip kaçtrılar.

5 kişi saldırıp, 2 kişiyi hastanelik ettiler…

Kavgada yaralanan 25 yaşındaki O.N.’nin kafasında çatlak ve 2 kolunda kırık, 21 yaşındaki S.N.’nin ise yine kafasında çatlak oluştu. Tedavi altına alınan yaralılardan O.N.’nin Milas’ta özel bir hastanede ameliyat olacağı öğrenildi. Diğer yaralı S.N.’ın ise Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi edildiği bildirildi.

Tezgahımızı toplarken saldırdılar…

Olayla ilgili şikayetçi olan 21 yaşındaki S.N., olayla ilgili verdiği ifade şunları dile getirdi:

“Yalıkavak halkpazarında manav tezgahında çalışırım. O.N. amcaoğlumdur. Kendisi Bodrum’a gezme amaçlı gelmiştir. Pazarlarda bize de yardımcı olmaktadır. Bugün 14.01.2020 günü sabahtan karşı taraf olan T.A., V.T.,  Y.T., T.T. ve E.T. isimli şahıslar bizi çekemediklerinden, sevmediklerinden dolayı bana yönelik ‘sen domuzsun, baban da domuz, suratına tüküreceğim senin o… ç… tezgah demirlerini senin g.. sokacağım, akşam sizinle görüşeceğiz’ diyerek tehdit ve hakaretlerde bulunmaya ve sataşmaya başladılar. Ben kendilerine herhangi bir karşılık vermedim. Şahısların sürekli bu şekilde Bodrum pazarında da bana sataştıkları olmuştu. Daha önceden de Gümbet pazar yerinde de bu kişilerle aramızda tartışma ve itiş kakış yaşanmıştı bununla ilgili Bodrum Polis Merkezinde ifade vermiştik. Şahısların sataşmaları artınca ben akşam üzeri 17.00 sıralarında şikayet için Yalıkavak Polis Merkezi’ne gittim. Yoğunluktan dolayı bir buçuk saat bekledim. 18.30’da ben pazar yerine tezgah toplamak için gittim. O.N. ağabeyimle manav tezgahını toplarken yukarıda ismini belirttiğim şahıslar demir sopalarla ve E.T. isimli şahıs elinde bir bıçakla O.N. ağabeyime ve bana saldırdılar. T.T. ve Y.T. demir sopayla O.N. ağabeyimin kafasına ve kollarına vurdular. Ben araya girmeye çalıştım. Bu kez şahısların 5’i birden bana demir sopayla sırtıma, kollanma ve kafama vurdular. Ben yerde yatarken şahıslar vurmaya devam ediyordu. Sonra pazarcı esnafı araya girip şahısları uzaklaştırdı. Şahıslar ‘Bu iş burada bitmez, görüşeceğiz’ diyerek tehditte bulundular. 155 ve ambulansı aradık. Ambulansla Osman ağabeyimi ve beni hastaneye götürdüler. Olaylar sırasında K.N.’ın aracının ön camı kırıldı.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.