Site rengi

Tasarım

Besa A.Ş.’nin açıklaması güdük kaldı…

25.01.2020
A+
A-
Besa A.Ş.’nin açıklaması güdük kaldı…

Besa’nın Gündoğan’da yaptığı inşaatla ilgili açıklamada yasa dışı oluşturulan 30 dönüm dolgu alanıyla ilgili tek kelime yer almadığı gözlerden kaçmadı.

Gündoğan Çetirge (Çetilli) Burnu’nda inşaat hafriyatı ile denizi doldurarak, 30 dönümlük dolgu alanı yaratan ve kara tarafında da proje dışı kaçak binalar yapan Besa A.Ş. Firmasının anlaşmalı olduğu piar şirketi tarafından, 20 Ocak tarihinde Besa A.Ş “Bodrum The Bo Viera“ projesi hakkında yapılan “Bodrum’da kaçak otel ve yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden yapılıyor” başlık habere atıfta bulunarak, bir açıklama yayınladı.

Açıklama…

“Son zamanlarda görsel ve yazılı basın ile internette çıkan haberlerde şirketimiz Bodrum “The Bo Viera Projesi” ile ilgili olarak 2. kısımda izinsiz ve ruhsatsız olarak inşaata devam edildiği yönünde haberler yer almaktadır.
Öncelikle belirtmek gerekir ki; “Bodrum The Bo Viera” projemiz ile ilgili olarak inşaat sahasının tamamında birinci kısımdaki imalatların projeye uygun hale getirilmesi dışında hiç bir inşai faaliyet yürütülmemektedir.
Bu kapsamda ikinci kısımda bulunan iş makinası sadece ve sadece birinci kısımdaki ulaşılamayan yerlere malzeme nakli yapmaktadır.
Basın kurum ve kuruluşları başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyurulur.”

Bodrum kamuoyu 30 dönümün boşaltılmasını istiyor…

Gündoğanlı vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının 2016 yılından bu yana, Besa A.Ş. Firmasının denizi inşaat hafriyatı ile 30 dönüm doldurmasına , kıyı kenar çizgisinin değiştirilmesine, eko sistemin ve “Barselona Sözleşmesi” ile koruma altına alınan “Posedenia Çayırlarının” tahribatının önlenmesi ve geri dönülmez zararların daha fazla olmaması için açtıkları davalar sürüyor. Aynı dolgu alanı için, Maliye Bakanlığı Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü de kamu davası açmıştı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.