Turgutreis D-Marin satılıyor mu?

03.02.2020
A+
A-
Turgutreis D-Marin satılıyor mu?

Son yıllarda çok sayıda otel ve marinayı elden çıkaran iş adamı Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Grubuyla ilgili önemli bir iddia daha ortaya atıldı. 

Sahip olduğu çok sayıda otel, şirket ve varlığı son yıllarda elden çıkarmasıyla iş dünyasının gündemine oturan iş adamı Ferit Şahenk’in, Barcelona’dan Bodrum’a kadar sahibi olduğu tüm marinaları elden çıkarmak üzere olduğu iddia edildi.

Doğuş Grubu, Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ndeki D-Marin’i satıyor mu?

Hürriyet Yazarı Fatih Çekirge’nin ‘Doğuş Akdeniz’den çekiliyor mu?’ başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle: “D MARİN, Türkiye’nin marina işletmeciliğini yükseltmiştir. Sonra Akdeniz ve Adriyatik’e açıldı… Yunanistan’da marinalar aldı…Duydum ki şimdi tümünden çekiliyor. Barcelona’dan Bodrum’a kadar tüm marinalar bir yabancı fona devrediliyor. Bana bilgi verenler böyle diyor. Resmi açıklamayı alamadım henüz…”

Doğuş Grubu’nun sahibi Ferit Şahenk, en son Dubai, Yunanistan ve Hırvatistan’da sahip olduğu 10’u aşkın marinayı Avrupa’nın bilinen fonları arasında yer alan CVC Capital’e satmıştı.

Şahenk, İspanya’nın başkenti Madrid’deki lüks otel Villa Magna’yı Meksikalı RLH Properties’e 2018’de 210 milyon euroya satmıştı. Ardından ABD’ye yönelen Şahenk Miami’de Tommy Hilfiger ile ortak olduğu Raleigh Hotel’i 103 milyon dolara iş adamı Serdar Bilgili’ye, İstanbul’daki otelini ise ortağı Nusret Gökçe’ye 50 milyon euroya devretmişti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.