MBB Turgutreis’teki STK’ları ziyaret etti…

07.02.2020
A+
A-
MBB Turgutreis’teki STK’ları ziyaret etti…

Muğla Büyükşehir Belediyesi sivil toplum kuruluşları, kurum dernek ve cemiyetleri ziyaret ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyor.

Haber / Foto: Ali Peltek

Muğla il Merkezi Menteşe’de başlatılan toplantıların ikincisini Bodrum’da yapacak olan Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarına Turgutreis’te devam etti.

STK ziyaretlerine gerçekleştiren MBB ekipleri edindikleri bilgi, öneri ve talepleri derleyip, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’e bir rapor halinde sunuyor. Süreç MBB Başkanı Osman Gürün’ün katılımıyla gerçekleşen toplantı ve buluşma ile sona eriyor.

İlki Menteşe ilçesinde gerçekleşen 2. buluşma için Bodrum’da çalışan MBB ekibi dünkü ziyaretlerini Turgutreis’te gerçekleştirdi. Turgutreis Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü Derneği’ni (Engençder) ziyaret eden Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimler, Bodrum Turgutreis’te bulunan derneğin kullandığı lokale gelerek, dernek üyeleri ve vatandaşlarla toplantı yaptı.

MBB’nin yaptıkları çalışmadan duydukları memnuniyeti belirten Engençder Başkanı Cengiz Sarıoğlu: “Turgutreis’e gelip bizlerin soru ve önerilerini dinleyen Muğla Büyükşehir ekiplerine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin bu yaklaşımını önemsiyoruz. Umarım bundan sonra da STK’lar olarak, kentin yaşam dokusuna katkı sunacak projeler üretip güzel bir sinerji oluştururuz” dedi.

Engençder’in üyesi Ali Peltek, dün bana ulaşarak görüşme talebinde bulunan Büyükşehir idari birimlerinin uygulaması, her şeyden önce takdir edilecek bir yaklaşım örneğidir olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Engelliler için yapılan çalışmalar, sosyal devletin olmazsa olmazıdır. Özellikle ulaşım alanında Büyükşehir çalışmaları ve uygulamaları güzel bir ivme yakaladı. Turgutreis’te bulunan Kooperatif alanına, olumsuz hava şartlarından etkilenmemek için kapalı durak ve tuvalet yapılmasını talep ettik. Bunun yanısıra su faturaları konusunda, engelli indirimi ve sayaç aboneliği konusunda dezevantajlı grubun lehine bazı önerilerde bulunduk. Kamusal alanda erişilebilirlik hususunda kaldırım düzenlemesi ve trafik sorunlarına dikkat çektik”

Vatandaşlar, 65 yaş üstü yolcu taşımacılığı hususundaki sıkıntılar, Turgutreis’te arıtmanın olmayışı, yolların bakımsızlığı konusunda talep ve şikayetlerini, Büyükşehir ekiplerine ilettiler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.