Beyaz Akdeniz Foku Akyarları ziyaret etti…

08.02.2020
A+
A-
Beyaz Akdeniz Foku Akyarları ziyaret etti…

Akyarlar Mahallesi Rüya Residance Sitesi sahilinde bir vatandaşın telefonla kayıt altına aldığı Beyaz Akdeniz Foku, ilginç görüntüler verdi.

Haber: Ali Peltek

En son 2019 Yılının Mayıs ayında Ortakent-Yahşi plajlarında görüntülen ve soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Beyaz Akdeniz Foku, bugünde Akyarlar Mahallesinde görüntülendi.

Plajlarda insanlarla birlikte yüzmesinden dolayı bazı vatandaşların şikayet ettiği bir ironiye de konu olan Beyaz Akdeniz Fokları, Akyarlar’ın sahilinde yüzerek yaklaşık bir saat boyunca görüntü verdi. Adeta vatandaşların görüntü almasına yardımcı Beyaz Akdeniz Foku kıyıya farklı mesafelerde yüzdükten bir süre sonra gözden kayboldu.

Bugün öğle saatlerinde Cemre Pekoğlu isimli vatandaşın objektifinden gazetemize ulaşan görüntüler, Akdeniz Foklarının Bodrum’ un doğal yaşamının vazgeçilmezi olduğunu da tekrar hatırlattı.

Sahile farklı mesafelerde ve derinliklerde yüzen Beyaz Akdeniz Fokunun görüntüleri Arena Bodrum Haber’e gönderen Cemre Pekoğlu isimli vatandaş, “Akyarlar Rüya Residance Sitesi sahilinde saat 15:20 sularında sahile bakmaya çıktım. O sırada beyaz fok balığını gördüm. Telefonumla videoya almaya başladım. Çok sevimli ve cana yakındı. Konuşmalarıma başını çevirerek tepki veriyordu adeta. Yaklaşık 1 saat sahil kenarında kaldı sonra da derinliklere doğru yüzerek kayboldu. Kıyıdan acıktığını düşünerek attığım ekmekleri yedikten sonra gitti” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.