MÜDÜRE ODA BEĞENDİREMİYORUZ…

11.02.2020
A+
A-
MÜDÜRE ODA BEĞENDİREMİYORUZ…

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulunun müdürü ile önceki dönem okul aile birliği arasında kütüphane krizi çıktı.

Okulun odalarının hangi hizmet için kullanılacağı konusunda ortaya çıkan kiriz, okul müdürü Emin Geçin ile geçmiş dönem Okul Aile Birliği Başkanı Tuna Duygu Keskin’i karşı karşıya getirdi.

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okuluna bir bağışçı tarafından yaptırılan spor salonunun boş saatlerinin kullandırılması konusuyla da gündeme gelen okul müdürü Emin Geçin, amatör spor kulüpleri ve okul aile birliği ile karşı karşıya gelerek eleştirilere maruz kalmıştı.

Müdüre oda beğendiremiyoruz…

Okul velileri, örnek bir sosyal sorumluluk projesi ile hazırlanan kütüphanenin, geçen yaz Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınıp Bitez Gülümser Danacı İlkokulu’na müdür olarak atanan Emin Geçin tarafından öğretmenler odası yapıldığını ileri sürerek basın açıklaması yaptılar. Odanın ilk etapta sadece öğretmenler odası yapıldığını ve kütüphanenin ortadan kaldırıldığını ileri süren veliler, tepki gösterilmesi üzerine bakanlıktan müfettişler gelir diye sandalyelerin ve satranç masalarının odaya geri taşındığını ve birkaç kitap konduğunu söylediler.

Okul bu masrafların altından kalkamaz…

Önceki dönem Okul Aile Birliği Başkanı Tuna Duygu Keskin, “Sadece bizim okula değil, ülkemizdeki 5 okula kütüphane yaptık” diyerek kamuoyuyla şunları paylaştı;

“Şubat tatilinde kimseye haber verilmeden okulumuzun kütüphanesi ortadan kaldırıldı. Tabi biz de bu kütüphaneye bu kadar emek harcamış kişiler olarak çok büyük tepki verdik. Kütüphane, 2016 yılında JCI Bodrum, BİTAV, ÇYDD ve Sunay Akın’ın katkılarıyla 45 bin TL’ye yaptırıldı. Burada çok emek var. Kitaplar tek tek elde edildi. Bu emeklerimiz boşa gittiği için gerçekten çok üzgünüz. Müdür Beye bunu ne gerekçeyle yaptığını sorduğumuzda kendisi kütüphanenin kullanılmadığını söyledi. Fakat kütüphane kullanılmıyorsa oranın aktif kullanılması için çalışmalar yapmalı. Kendisi orayı kapatmamalı ya da öğretmenler odasına çevirmemeli. Okulumuza bir sürü de masraf yapılıyor. Okul bu masrafların altından kalkamaz. Neden yeni yeni masraflar çıkartılıyor, bunlar da ayrı konular.”

3 Bin kitap nerede?

“Biz Okul Aile Birliği olarak da onların üzerine ilave yaptık. 3 bin tane kitabımız vardı. Şu an orada kitaplarımız yok. Emin Bey okula yeni geldiği zaman oradaki kitapların bir bölümünü kutulatıp tiyatro perdesinin arkasına koydurmuştu. Ondan sonra da nereye gittiği bilinmiyor. Biz veliler olarak buna karşıyız ve okulumuza sahip çıkıyoruz. Kendisi kütüphaneyi öğretmenler odası yaptı, kendisi de odasını öğretmenler odasına taşıdı. Fakat müdür bey okula ilk geldiğinde odasını beğenmeyip 8 bin TL masraf yaptırarak okulu masrafa sokmuştur. Bunu da Okul Aile Birliği’ne sormadan yapmıştır. Bunlar da kayıt altındadır. Okulda sürekli bir inşaat, sürekli giderler var. Biz bu konularla ilgili İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gideceğiz. Bununla ilgili sonuç alana kadar peşini bırakmayacağız”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.