Sığırların tespit ve takibi Milas Süt Birliğinde…

19.02.2020
A+
A-
Sığırların tespit ve takibi Milas Süt Birliğinde…

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürülüğü ile Milas Süt Üreticileri Birliği arasında kayıt ve takip sözleşmesi imzalandı.

Milas İlçesinin tamamında küpeleme faaliyetinin aksamadan zamanında yapılması ve kayıtların daha düzenli tutulmasının hedeflendiği sözleşmeyi Muğla Tarım ve Orman il Müdürü Barış Saylak’ın makamında İl Müdürü Saylak ve Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin imzaladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünün, Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği dahilinde, İl Müdürlüğü ile Milas Süt Üreticileri Birliği arasında imzalanan protokol gereği, Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce yapılmakta olan küpeleme faaliyetlerine,  Milas Süt Üreticileri Birliğinin, öncelikle kendilerine kayıtlı üyelerinin hayvancılık işletmelerinde, talep edilmesi halinde diğer işletmelerdeki sığır cinsi hayvanların tanımlanarak kayıt altına alınması amaçlanıyor.

İşlerin yerinde ve zamanında yapılması hedefleniyor…

İl Müdürü Saylak, “Milas Süt Üreticileri Birliği ile kurumumuz arasında imzalanan bu prokolle, Milas’ ta hayvancılık faaliyetlerinin aksamadan, yerinde ve zamanında yapılacağına inanıyorum. Kurumumuza, Süt Birliğine ve en önemlisi de yetiştiricilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.