Site rengi

Tasarım

Duygusal şiddet istifa ettirdi iddiası…

23.03.2020
A+
A-
Duygusal şiddet istifa ettirdi iddiası…

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı İlkay Gözen, şahsına uygulanan mobbing nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

Gözen: henüz bir yılı dolmadan kendisine Kent Konseyi Başkanı ve bazı yönetim kurulu üyelerince mobbing yapıldığını iddia ederek “Kadın Meclisini ötekileştirme, değersizleştirme ve çalışmaları engelleme, ve kesintisiz mobbingle duygusal şiddet uygulandığı” gerekçelerini ifade ederek istifa etti.

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gözen İstifasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada;

“Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisinin 20.07.2019 tarihli olağan genel Kurul toplantısında 72 delegenin 43 oyu ile Kadın Meclisi Başkanı olarak göreve getirildim. Aynı genel kurulda Yürütme Kurulu üyeliklerine Nimet Atbin ve Oya Dirikcan seçilmişlerdir. Seçildiğim günden itibaren Kent Konseyi Başkanı ve bazı yürütme kurulu üyelerince Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisini ötekileştirme, değersizleştirme ve çalışmalarını engelleme operasyonu, antidemokratik yöntemler ve antidemokratik üslup ile başlatıldı.

Bu süreçte yapabildiklerimiz ve engellemelerle yapamadıklarımız arasında çırpınıp durduk. Alışık olmadıkları şey; kararlı ve kendilerini bazı hemcinslerinin şişmiş egolarından ayrı tutan, kişisel sorunları kurum ve kuruluşlara mal etmeyen, verdiği sözlerin arkasında duran, net olan, sorgulayan ve gücünü dürüstlüğünden alan ahlaki değerlerinden taviz vermeyen gönüllü, ilkeli kadınlar olan bizler, sanırım bu kişileri rahatsız ettik.

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisine başkan olduğum günden buyana  kesintisiz mobbing ve duygusal şiddete maruz kadım. Niyetim kimse ile polemiğe girmek değildir. Niyetim demokratik bir seçimle aldığım bu görevi yerine getirmemi engelleyenlere yine aynı antidemokratik uslüp ve yöntemle adeta diktatörce ‘Ben yaptım oldu, sen artık başkan değilsin’ Tavır ve tarzına karşı durmak ve bu durumu size izah etmektir.” dedi.

AjansCANKA

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.