Site rengi

Tasarım

Vatandaşa pinpon topu uygulaması…

24.03.2020
A+
A-
Vatandaşa pinpon topu uygulaması…

Turgutreis’te sokağa akan kanalizasyon için 15 gündür uğraşan çaresiz vatandaş sonunda Jandarma’dan yardım istedi.

Özel Haber: Ali Peltek

Karabağ Mahallesi 2036 Sokak, 44 numarada ikamet eden Meral Çetindağ adlı vatandaş, günlerdir evinin önünden akan kanalizasyon için belediye birimlerinin arasında adeta pinpon topuna döndü. Son çare olarak konuyu basına taşıyarak çözüm üretmeye çalışan Çetindağ, “Koronavirüs ile uğraşırken birde kolera tehlikesiyle mi karşı karşıya kalalım” dedi.

15 Gün önce Ankara’dan Bodrum’daki ikametgahına dönen Milli Eğitim Bakanlığından emekli Çetindağ, “Evimin önünde akan fosseptik (kanalizasyon) ile karşılaştım ve hemen Bodrum Belediyesinin zabıta birimine başvurdum. Ancak bu konunun MUSKİ’nin alanında olduğunu söyleyerek orayı aramayı söylediler” diyerek başına gelenleri Arena Bodrum Haber‘e anlattı;

Koronovirüs salgınıyla mücadele ederken yaşanalar Bodrum Belediyesine hiç yakışmıyor. 

“Bodrum Belediyesi zabıta birimlerinin ifade ettiği gibi MUSKİ’yi aradım. Onlar durumun kendi görev alanlarında olmadığını söyleyerek, elime bir telefon numarası tutuşturdular. Numarayı aradım ama günlerce gelen giden olmadı. Gelen giden olmayınca Jandarma aklıma geldi ve Jandarmayı aradım. Gelen ekip durumla ilgilenerek Bodrum Belediyesi zabıta birimlerini aradı. Onlarda tekrar MUSKİ’yi aradı. MUSKİ buraya gelerek bu konu bizi ilgilendirmiyor diyerek, bu bölgenin sorumluluğunun Bodrum Belediyesinde olduğunu söylediler. Açıkçası iki kurumda görevlerini yapmayı ihmal ettiler. Bugün tekrar Jandarmayı aradım. MUSKİ tekrar geldi. Bana yine buranın Bodrum Belediyesinin sorumluluk alanında olduğunu söylediler. Günlerdir kapımın önünde kanalizasyon akıyor. Koronavirüs ile mücadele ederken birde kolera salgını tehlikesiyle karşı karşıya kalmamıza neden olacak bir durum hiç belediye yakışmıyor.”

arenabodrumhaber.com

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.