Site rengi

Tasarım

Aras: İlk kaybımızı verdik…

26.03.2020
A+
A-
Aras: İlk kaybımızı verdik…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “İlk kaybımızı verdik. Tehlike çok büyük, kurallara uyun ve gereken önlemleri alın”

Bodrum Belediyesindeki toplantı odasından Bodrumlulara hitap eden Başkan Ahmet Aras, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Aras, “Görünmeyen bir düşmana karşı savaşıyoruz. Hayat adeta durdu. Ben Belediye Başkanınız olarak bu süreçte size her zaman şeffaf olmaya özen gösterdim. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Alınan kararları, yayınlanan genelgeleri zaman geçirmeden sizlere duyurmak için tüm ekibimle çalışmaya devam ediyoruz ve tedbirler alıyoruz” dedi.

Kesin tanı konulan vakalar arttı…

Bodrum’da kesin tanı koyulan koronavirüs vakalarının arttığını belirten Başkan Aras, “Bizler, elimizden gelenin en iyisini yaparak, bu salgının bundan sonra hayatımızı daha olumsuz bir şekilde değiştirmesinin önüne geçmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diyerek şunları söyledi;

Durum çok ciddi…

“Ancak biliyoruz ki bu görev sadece bizlere ve devletin kurumlarına düşmüyor. Siz değerli halkımızın da bu sorumluluğu en üst düzeyde devam ettirmesi gerekiyor. Durum son derece ciddi. Lütfen siz de ciddiye alın. Bodrum’da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. Onlarla bir şekilde temas eden yüzlerce hemşerimiz olduğunu düşünüyoruz. İlk kaybımızı dün verdik ve defnettik. Bizler her türlü pandemiye karşı mesai harcıyoruz, önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Ancak bunları siz olmadan başaramayız. Koronavirüs hastalığının şu anda özel bir tedavisi yok ancak bulunana kadar zaman kazanmak zorundayız.

Zorunlu olmadıkça çarşıya çıkmayalım…

Faaliyetlerinize ara verin. Acil sağlık ve gıda ihtiyaçlarımız dışında şehiriçi ve şehirlerarası dolaşımdan vazgeçin ve evinizde kalın. Aksi takdirde 15 gün sonra önlem almak için çok geç olacak ve eyvah demekten başka yapacak bir şeyimiz kalmayacak. Çok zor olduğunu ve hayatınıza, ekonominize müdahale edildiğini düşündüğünüzü biliyorum. Ancak bu kısıtlamaların geçici bir süre için yapıldığını ve hayatımızı kurtarmak için zorunlu olduğunu da bilmenizi istiyorum.

65 Yaş üstü yasağına uymak önemli…

Büyüklerimize bu dönemde hastalıklı gibi davranmayın. Saygılı olun, taşıdıkları riskleri anlatın. Gençler de kendilerini izole etmedikleri takdirde evde birlikte yaşadıkları büyüklerine hastalık taşıyabilirler. Biz Bodrum’da yayılma sürecini yavaşlatabiliriz. Buna inanıyorum. Bunu ancak kendi kurallarımızı koyarak ve uygulayarak yapabiliriz. Gelin, biz Bodrum’da sokağa çıkma yasağını kendimiz ilan edelim.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.