Site rengi

Tasarım

Rapor tüyleri ürpertti…

29.03.2020
A+
A-
Rapor tüyleri ürpertti…

Türkiye’de koronavirüs vakalarının nereye kadar gideceğiyle ilgili tüyler ürperten bir “simülasyon” raporu çıktı.

Dr. Güvenç Koçkaya ve ekibinin hazırladığı üç farklı senaryodan en korkuncuna göre, Haziran sonuna kadar Türkiye’de 3.5 milyon kişi virüse yakalanır, 184 binden fazla kişi de ölebilir.

Simülasyon raporu tüyleri ürpertti…

Dr. Güvenç Koçkaya ve ekibi Türkiye’de koronavirüsün ne olacağıyla ilgili 3 farklı simülasyon senaryo hazırladı.

İlk senaryoya göre 184 bin 213, ikinci senaryoya göre 9 bin 143, en iyi senaryoya göre ise 2 bin 616 Türk vatandaşı Covid-19’dan ölecek.

Bakan Koca açıkladı: Dün 16 kişi öldü, 704 yeni vaka tespit edildi…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs kaynaklı can kaybının 108’e yükseldiğini duyurdu. Bakan Koca, Twtitter sayfasından Türkiye’deki koronavirüs hastalarıyla ilgili son verileri paylaştı. Bakan Koca, son 24 saatte  koronavirüsten 16 hastanın daha hayatını kaybettiğini ve bu sonuçlarla birlikte can kaybımızın 108’e çıktığını duyurdu. Vaka sayısı ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402’ye yükseldi.

445 Hasta yoğun bakımda…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı tablodaki verilere göre koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde 445 hasta yoğun bakımda tedavi görürken entübe hasta sayısı ise 309…

Simülasyon ne demek?

Simülasyon veya farklılık, teknik olmayan anlamda bir şeyin benzeri veya sahtesi anlamında kullanılır. Teknik anlamda gerçek bir dünya süreci veya sisteminin işletilmesinin zaman üzerinden taklit edilmesidir. Sistem nesneleri arasında tanımlanmış ilişkileri içeren sistem veya süreçlerin bir modelidir.

Kaynak: İnternet Haber

ETİKETLER: Dr. Güvenç Koçkaya
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.