Site rengi

Tasarım

Hız açısından ilk sıraya çıktık…

31.03.2020
A+
A-
Hız açısından ilk sıraya çıktık…

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan önemli uyarı: Önümüzdeki beş gün kritik…

“Önümüzdeki beş gün kritik” diyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgınıyla ilgili “Dünyada salgın bitmeden, biz kendimizi kontrol altına alsak bile kısıtlamalarla yaşayacağız. 11 Mart’tan önceki döneme bir yıldan önce dönemeyiz” diye konuştu.

“Salgın dünyada sürdüğü sürece gevşemememiz gerekiyor” uyarısı yapan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’a dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Hız açısından ilk sıradayız…

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Şemaya göre hız açısından ilk sıradayız. İtalya, İspanya, ABD’den daha hızlı artış olduğunu gösteriyor. Olayın henüz başındayız. Ama bu, hep böyle gideceğiz demek değil. Son iki günde uygulanan tedbirlere bakıyorum, halkımız biraz daha iyi uyum sağlamaya başladı. Unutmayalım, bu uyumun etkisini kuluçka süresi nedeniyle bir hafta sonra göreceğiz. Tedbirlere aynı şekilde uyarsak artış hızında azalma görebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İnternet Haber

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.