Site rengi

Tasarım

Sabancı Parkı virüs mağduru…

01.04.2020
A+
A-
Sabancı Parkı virüs mağduru…

Bodrum Yarımadasının elit parklarında Turgutreis Şevket Sabancı Parkı kullanıma kapalı.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber

İçişleri Bakanlığının Korona virüs salgınını engellemek için uygulamaya aldığı kararlar arasında parkların da kapanmasıyla Turgutreis Şevket Sabancı Parkının kapısına kilit vuruldu.

Turgutreisli vatandaşların yürüyüş ve spor yapma konusunda yoğun olarak kullandığı Şevket Sabancı Parkı bugünlerde sessiz. Park kullanıma kapalı olduğu için, yürüyüş ve spor yapan vatandaşlar parkın etrafındaki kaldırımları kullanılıyor. Diğer yandan parkın etrafındaki kaldırımın bakımsızlığı bu bölgede yürüyüş ve spor yapan vatandaşlar tarafından eleştiriliyor. Dikkatli yürüyüp koşmamız lazım yoksa ayak bileğimizin burkulması an meselesi diyen bölge yaşayanları, yaklaşık  2 yıl önce yapılan kaldırımların bu hale gelmesini eleştiriyor.

Hakkıyla yapılan iş çok az…

Parkta düzenli spor yapan Kazım Ahmet İlhan ve Ali Özdağ yer yer çöken ve kırılan kaldırım taşlarını göstererek, rahatsızlıklarını ifade etti. Uzun süredir Turgutreis’te yaşadıklarının ifade eden vatandaşlar, yapılan her işin hakkıyla olmadığını ifade ederek, “Bu işler yapılırken, teslim alınırken ve teslim alındıktan sonra fizik olarak görevini yapamadığının kontrolsüzlüğü bizleri üzüyor. Hakkıyla yapılan iş çok az” dediler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.