Site rengi

Tasarım

D-Marin Yanlışı Düzeltti…

02.06.2020
A+
A-
D-Marin Yanlışı Düzeltti…

Turgutreis D-Marin’de dün yaşanan “engelliye erişim yasağı” haberimizden sonra engellilerden özür diledi.

Arena Bodrum Haber – Turgutreis’te bulunan D-Marin’in çarşı kısmına engelli araçlarının girmeyeceği hususunda uyarılan gazeteci Ali Peltek’in haberinin sitemizde yer almasından sonra firma yetkilileri, oluşan yanlış durumu hemen ortadan kaldıracak sorumluluğu sergileyerek, engellilerden özür diledi.

Yaşanan olayın medyada konu olması üzerine inceleme başlatan firma yetkilileri, mağdur olduğunu iddia eden Ali Peltek’e ulaşarak, yaşanılan olaydan dolayı üzüntülü olduklarını, bir daha böylesi durumum yaşanmaması adına gerekli tedbirleri alacaklarını bildirerek buluşma talebinde bulundular.

Gazeteci Ali Peltek’e ulaşarak yaşanılan olaydan dolayı üzüntülerini ifade ettiklerini söyleyen Ecmel Çakmak, Arena Bodrum Haber’e şunları söyledi:

“D-Marin Turgutreis Marina Müdürü olarak görev yapıyorum. Dün Marinamız yerleşkesi çarşı alanı içerisinde münferit bir olay yaşanmış. Engelli bir vatandaşımızın kullandığı akülü arabayı bu bölgede kullanamayacağı ifade edilmiş. Vatandaşımızın engelli olduğunu söylemesine rağmen, güvenlikçi arkadaşımız bilgi eksikliğinden ve yönetmelikte böyle bir şey olduğunu söyleyerek maalesef engelleme yoluna gitmiştir. Bir kere daha böyle bir şey yaşandığı için biz kendisinden bu kusurdan dolayı özür dileriz.

Durum şu, biz güvenlikçi arkadaşlarımıza da, çarşı sahası içerisinde engelli vatandaşlarımız için yapılmış olan rampalar, gezip dolaşabilme kolaylığı sağlayan kimi yapısallarla da ilgili artı, zaten engelli lavabosunu kullanmaya gelmiş ki, engelli lavabosu var marinamız içerisinde. Biz bu kadar duyarlı iken engelli vatandaşlarımızla, böyle bir olay yaşanmasından büyük üzüntü yaşadık. Bu konuyla ilgili kusurumuzdan dolayı özür diledim kendisinden. Marinamız içerisinde bir daha böyle bir olay yaşanmayacaktır. Bu arkadaşlara gerekli oryantasyon ve eğitim hakkında hatırlatmalar yapılacak. Bu konuda tüm engelli kardeşlerimiz emin olabilir.”

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.