Site rengi

Tasarım

46 Milyon 500 Bin Metrekareyi Neden İmara Açtınız?

11.06.2020
A+
A-
46 Milyon 500 Bin Metrekareyi Neden İmara Açtınız?

Bodrum’un önde gelen hukukçularından Av.Ersin Uslu’nun dün gece hesabından paylaştığı yazı sosyal medyada karşılık buldu.

Arena Bodrum Haber – Uslu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün ulusal basında haber olan açıklamalarına istinaden yaptığı açıklamada, sebep-sonuç bağlantılı eleştiriler yer aldı.

“Bir Çoğu Yandaşlarınıza Ait Olmak Üzere 46 Milyon 500 Bin Metrekareyi Neden İmara Açtınız?” sorusuna cevap isteyen Uslu’nun paylaşımı şu şekilde oldu:

İmara aç, ev yaptır, sattır sonra gelmeyin. Oh ne ala..

“Bodrum’ da yaşayan birey olarak, daha önceki benzer açıklamalarına ilaveten 09.06.2020 günü ulusal basında yer alan “Pılını pırtını toplayan koşa koşa Bodrum’a geliyor rahatlamak için” açıklamalarıyla ilgili Büyük şehir Belediye Başkanımıza ithaf olunur.

Baştan söyleyeyim, kastettiğiniz o yazlıkçılar veya misafirler ve Yüce Atatürk tüccarlığınız olmasaydı ne seçilir nede Bodrum’a adım atacak cesaretiniz olurdu..

Size soruyorum.

Pandeminin ilk günlerinde evet ilk günlerinde, sadece Turgutreis Kadıkalesi, Akyarlar ve İslamhaneleri’nde bir çoğu yandaşlarınıza ait olmak üzere 46 Milyon 500 Bin metrekare yeri imara yani yapılaşmaya açan meclis kararını alan Büyük şehir Belediyeniz değil mi?

İmara aç, ev yaptır, sattır sonra gelmeyin. Oh ne ala..

Bodrum’un her yeri şantiye halinde ve yollar köstebek yuvası iken malum BB Meclis Üyenizin! evinin, arsalarının önünün aynı gün kazılıp- asfaltlandığını yani ayrımcılığı nasıl izah edersiniz? .

Yetkili makamlar seyahat yasağını kaldırdı..İşletmelerimizin alması gereken tedbirleri açıkladı. Bu açıklamalardan sonra yarımada da bulunan birçok işletmemiz tedbirlerini aldılar ve sezona hazırlandılar. Bu işletme sahiplerinin, kiraları var, kredileri var, istihdam ettiği kişiler var, bakmakla yükümlü oldukları aileleri var.. Varda, var aslında saymakla bitmez. Merak ediyorum hemşehrilerinizi hiç düşünmüyor musunuz? Tedbirler ve kısıtlamalarla pandeminin yapamadığını, hemşehrilerimizin ekonomik yıkımlarına sebebiyet vererek bu fırsat bir daha geçmez diyerek siz mi? Evet siz mi vermeyi düşünüyorsunuz ?

Cumhurbaşkanlığı makamımız ve Bakanlarımız Bilim kurulunun önerileri doğrultusunda alınması gerekli tedbirleri açıklıyor ve denetliyor..

Yetki ve sorumluluk sizde değil.. Buna rağmen Marmaris, Fethiye değil de neden Bodrum? Bodrum düşmanlığınız neden? Gerçekten merak ediyorum..Böylelikle Bodrum’un imajını yurt dışında da kötülediğinizi fark etmiyor musunuz ?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının resmi makamlarca konulmuş kısıtlama ve tedbirlere uymayacağını düşünerek yetkisizce ve hoş görü sınırlarını aşan açıklamalarda bulunan ve resmi makamları yok sayan BB Başkanı tarafından yönetilmekten utanç duyuyorum..

Unutmayın ki tarihimizde, halkını sevmeyen, beklentilerine kulak asmayan, ayrımcılık ve rantçılık yapan hiç bir iktidar ayakta kalmadı..

Saygılarımla..”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.