Site rengi

Tasarım

Hatalı Parklara Ceza Yağdı…

11.07.2020
A+
A-
Hatalı Parklara Ceza Yağdı…

Turgutreis’te Jandarma ve Emniyet birimleri yaptığı uygulamalarda hatalı park eden araçlara ceza yağdırdı.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber

Bodrum’da artan araç trafiğiyle birlikte, hatalı park eden araçlar çekici marifetiyle Yedi Emin Parkına çekilmesine başlandı.

Turgutreis’te görev yapan Bölge Trafik ekipleri, bölgenin ana arteri konumundaki Mehmet Hilmi Caddesi üzerindeki “yaya geçidi, kavşak içi, durak önü ve kaldırımlardaki engelli giriş – çıkışları” güzergahında meydana gelen hatalı park eden araçlara cezai işlem uygulanıyor. 132 TL Hatalı park ve 130 TL yedi emin cezalarının kesildiği uygulamalarla ilgili olarak Bodrum Yarımada Engelli Haklarını Koruma Derneği (BOYENDER) Başkanı Efendi Can şunları söyledi:

“Özellikle kısıtlılık yaşayan vatandaşlarımız için, günlük yaşama dahil olmayı zorlaştıran hatalı parktan kaynaklı hak gaspına varan görüntülerin bir an önce son bulmasını umuyoruz. Kolluk birimleri burada, kamusal alanda erişilebilirlik ilkesinin önündeki engelleri kaldırmak için görev yapıyorlar. Ceza kesilmesi tek başına çözüm değil. Önemli olan, hatalı park ederek bir kesim vatandaşın günlük hayata katılımını zorlaştıran sürücülerimizin gerekli bilince sahip olmasının sağlanmasıdır.”

Yanlış parkta engelli vatandaşların yanında esnafta mağdur…

Diğer yandan Turgutreis sakinlerinden işletme sahibi Mustafa Kasap ise: “Yöremizde yıllardır devam eden ve yaz sezonunda kendini daha çok hissetriren park yetersizliğine bağlı trafik sorunu mevcut. İnsanlar arabaları ile alışverişe geldikleri zaman, kural ihlali yapmadan araçlarını park edecekleri yer bulmayı istiyor. Kimi vatandaşlar ise, boş buldukları yere park edip, bazı vatandaşların hakkını ihlal ediyor. Bu, kimi zaman engelli bir vatandaş, kimi zaman da oradaki esnaf oluyor. Kronikleşmiş bu sorunun en sağlıklı şekilde çözüme kavuşturulması gerektiğine inanıyorum” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.