Site rengi

Tasarım

Domuzlardan Sonra Tilkilerde Bodrum’a entegre oldu…

29.07.2020
A+
A-
Domuzlardan Sonra Tilkilerde Bodrum’a entegre oldu…

Bodrum’un içinde sık sık görülen domuzlardan sonra tilkilerde yiyecek aramak için kent yaşamına entegre oldu.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber

Bodrum’da yaban hayatına dair görüntüler sıklaşmaya başladı. Yaban domuzların şehir merkezlerine girmelerinin fotoğrafı sıkça basında yer alırken, yaban hayvanı populasyonunun çeşitliliğini gösterircesine bu kez “tilki” takıldı objektiflere.

Anadolu’da görülen. Köpekgiller familyasından olan “kızıl tilki” türüne mensup canlı, Turgutreis – Akyarlar’da bulunan Karaincir Tatil Sitesin’de görüldü. Necdet Öcal isimli vatandaşın bahçesine misafir olan tilkiyi elleriyle besleyen Necdet Öcal şunları söyledi;

“Gece 01:00 sularında balkonda otururken önce eşim farketti tilkiyi. Yalnız ilk olarak köpek sandık. Bahçeye inip yaklaşınca, tilki olduğunu anladım. Pastırma ve peynir vardı hazırda. Önce peyniri verdik ona. Sonrada pastırma ikram ettik. Peyniri yedikten sonra, pastırmayı ağzına alıp gitti. Vahşi doğaya ait canlıları görmek heyecan verici. Bu sıralar hayvan çeşitliliğinin arttığını gözlemliyoruz. Acaba Pandemi şartlarından dolayı insan hareketinin kısıtlılığından mı oluyor, yoksa başka sebepler mi var diye düşünüyorum.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.