Site rengi

Tasarım

Serdar Kayhan:Turgay Kaya Neyin Pazarlığını Yaptı?

29.07.2020
A+
A-
Serdar Kayhan:Turgay Kaya Neyin Pazarlığını Yaptı?

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığında dün geçekleşen basın toplantısında ki başlıklardan biride, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya’yı da içeren sorulardan oluştu.

Arena Bodrum Haber – AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Serdar Kayhan, Ahmet Aras’a sorduğu sorularla Bodrum Belediyesinin personel temin şeklini de eleştirdi.

Kayhan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a özellikle yönetici personel konusunda neden İstanbul Büyükşehir Belediyesinden tercih kullanıldığını sordu. Personel temini konusunda sorduğu soruların yanına Başkan Yardımcısı Turgay Kaya’nın HDP milletvekili Sezai Temelli ile Bodrum’da yaptığı görüşmeyi de belirten Kayhan, “Bodrum Belediyesine alınacak personelde HDP’ye kontenjan mı uygulanacak” dedi. Kayhan bu konuyla ilgili sözlerini şöyle tamamladı:

“Ayrıca kadrolaşmayla ilgili de bir çok spekülasyon var. Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Turgay Kaya, 9 Temmuz’da HDP eski eşbaşkanı, milletvekili Sezai Temelli’yle bir araya geliyor. 1 saat boyunca ne konuşuyorlar? Turgay Kaya’nın Sezai Temelli’yle ne işi var, dostane bir görüşme mi yoksa bazı pazarlıklar mı? Hiçbir açıklama yok. Turgay Kaya’nın kendisiyle ilgili bu kadar spekülasyon varken, HDP’nin en etkin isimlerinden biriyle gizli saklı neden buluşur, ne konuşur?

Ayrıca Bodrum Belediyesi’ne İstanbul’dan bir çok atama yapıldığını duyuyoruz, neden? Bu toprakların insanı yok mu? Siz neden Bodrumlu personele baskı yapıyor, İstanbul’dan gelen personeli el üstünde tutuyorsunuz?”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.