Site rengi

Tasarım

Osman Kavala’ya destek veren duvar yazısı rahatsızlık yarattı…

30.07.2020
A+
A-
Osman Kavala’ya destek veren duvar yazısı rahatsızlık yarattı…

Yaklaşık üç yıldır FETÖ ile iltisaklı davalardan dolayı tutuklu olarak yargılanan Osman Kavala’ya destek veren duvar yazısı rahatsızlık yarattı.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber

Osman Kavala’nın, tutukluluk süresinin sonlandırması için Amerika’nın açıklamasından sonra yaşanan Türk-Amerikan krizi yansımaları Bodrum’da duvar yazılarına yansıdı.

Kimin veya kimlerin yazdığı belli olmayan “Osman Kavala Ne Yaptı” duvar yazıları toplumun bir bölümünde rahatsızlık yarattı. Yaşanan bu duruma ilk tepki Vatan Partisi Bodrum İlçe Teşkilatından geldi.

Turgutreis Atatürk Meydanında, hazır şablon kullanılarak profesyonelce sprey boyayla yazılan sloganlar vatandaşın dikkatini çekti. Kim ve ya kimler tarafından hazırlandığı bilinmeyen, soru işareti biçiminde dizayn edilmiş “Osman Kavala Ne Yaptı” yazısı, Amerika’nın olaya müdahil olup, ardından Türkiye Dış İşleri yetkilileri tarafından sert tepki gösterildiği şu süreçte oldukça manidar bulundu.

Turgutreis Merkezinde bulunan Yalı Caminin önündeki taş banklara yazılan yazının önünde bir açıklama yapan Vatan Partisi Yönetim Kurulu üyeleri, “Kızıl Soros’un adamı olan Osman Kavala için yazılan bu yazıyı çok manidar buluyoruz” diyerek şu açıklamayı yaptılar…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.