Site rengi

Tasarım

Tahta İskelede Mangal Keyfi Yok Artık Dedirtti..

10.08.2020
A+
A-
Tahta İskelede Mangal Keyfi Yok Artık Dedirtti..

Bodrum Belediyesinin ve ilgili STK’ların gösterdiği tüm hassasiyet ile alınan önlemlere rağmen, çevre temizliğine karşı duyarsızlık devam ediyor.

Arena Bodrum Haber / Ali Peltek

Gezi teknelerinin uğradıkları koy ve adalara bıraktıkları çöp ve atıklarının çirkin görüntüleri objektiflere yansıdı.

Turgutreis açıklarında bulunan Çatalada’da gece ve gündüz alınan görüntülerde çevreye bırakılan çöplerin yanısıra, adada bulunan tahta iskele üzerinde yakılan mangalın bıraktığı izlerde fotoğraflandı.

Dün gece kendine ait teknesi ile Çatalada’ya giden Hüseyin Çağlar, karşılaştığı manzara karşısında şoke olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yıllardır bu limandayım. Kendime ait teknemle denizin keyfini çıkarmaya çalışıyorum. Çatalada’da bulunan tahta iskeleyi kendi imkânlarımızla , diğer tekneler de faydalanabilsin diye yaptık. Fakat gelin görün ki, buraya gelen misafirler yedikleri ve içtiklerinin atıklarını burada bırakmayı alışkanlık haline getirdiler. Dün gece buraya geldiğimde, tahta iskelenin üzerinde mangal yapıldığının izlerini gördüm. Bodrum Belediyesi ve bazı STK’lar, çevre kirliliği konusunda dikkat çekmek için buraya gelerek etkinlik düzenledi. Buraya yerleştirilen ‘çöp dökmenin yasak’ olduğunu belirtir tabelayı bile tahrip etmişler. Adada bulunan su kuyusunun içini de çöple doldurmuşlar. Bu kadar önlem ve uyarıya rağmen böylesi Fotoğraflarla karşılaşıyorsak, ne demek gerekir diye düşünüyorum, uygun kelimeleri bulmakta güçlük çekiyorum.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.