Site rengi

Tasarım

Osman Gökmen; Söyleyecek Bir Sözünüz Yok Mu?…

15.09.2020
A+
A-
Osman Gökmen; Söyleyecek Bir Sözünüz Yok Mu?…

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras’la ilgili yerel medyada çıkan ithamlara ne belediyenin ne de CHP’nin hiçbir açıklama getirmemesini eleştirerek; “söyleyecek sözünüz yok mu?” diye sordu.

Arena Bodrum Haber – Bodrumhaber.com yazarı Mustafa Gündoğ, bir süredir Ahmet Aras’ın bir ortağıyla birlikte kiracı olarak gözüktüğü Ortakent-Yahşi’de denize sıfır mülk üzerine usulsüz şekilde yer aldığını ve bu durumla ilgili çok önemli bazı iddialarda bulunduğunu yazmıştı.

Mustafa Gündoğ yazısında;

“Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediyeden geçmişte mülk kiralamış ve kiralama süresi bitmesine rağmen, halen işgalci olarak mülkü elinde tutmakta. Kira süresi bitiminden bugüne kadar geçen süre içerisinde, işgalci olduğu için kendisine diğer kiracılara yazılan ecrimisil bedeli tahakkuk edilmemiş, imtiyaz tanınmıştı.

Bodrum Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü, aynı durumda olan tüm kiracılara ecrimisil bedeli belirlemiş ve tahliye taahhütnamesi almışken, sıra Ahmet Aras’ın kiraladığı yere gelince, “gözlerimi kaparım vazifemi yaparım” rolünü üstlenmiş.

Her defasında belediye mülklerini ucuza kiralayıp başkalarına kiraya vererek, haksız kazanç elde edenleri eleştiren Aras, kendi kiraladığı mülke ortak almış, ancak her iki ortağın dışında başka bir alt kiracı tarafından işletilmesine göz yumarak, beyanlarının dışında hareket etmeyi seçmişti.” İfadelerini kullanmıştı.

Çok ciddi olan bu iddialara bugüne kadar Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın herhangi bir cevap vermemesi, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’i isyan ettirdi.

Gökmen yaptığı açıklamada; “Konu ulusal bir yazar olunca ne yapacağını bilemeyen Ahmet Aras, yerel bir köşe yazısında kendisiyle ilgili çok ciddi iddialara bugüne kadar hiçbir cevap vermedi, ya da veremiyor. Başkalarına şahin kesilen Sayın Aras, şimdi sessizliğe bürünüyor, neden? Yoksa verecek bir cevabınız yok mu? Her zaman şeffaflıktan bahseden Başkan Aras neden kendisi hakkında ki iddialarda sessizliği tercih ediyor. Bütün Bodrum bu iddialara verilecek cevabı bekliyor. Bizde Sayın Ahmet Aras’a çağrıda bulunarak hakkında ki iddialara açıklık getirmesini bekliyoruz” dedi.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.