Site rengi

Tasarım

STK’lar Kan Bağışına Destek…

22.09.2020
A+
A-
STK’lar Kan Bağışına Destek…

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle kan bağışı kampanyası gerçekleştirilecek.

Arena Bodrum Haber-Türk Kızılay’ın kan stokunu artırmak için Bodrum Ticaret Odası’nın (BODTO) öncülüğünde, ilçedeki bazı sivil toplum kuruluşlarının katılacağı kan bağışı kampanyası organize edildi.

 

BODTO Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Kızılay Bodrum Şubesi Başkanı Ömer Başbuğ, gösterilen birlik ve beraberliğin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Salgın  nedeniyle kan bağışının azaldığını belirten Başbuğ, “Kan üretilebilen bir şey değil. Kan bağışıyla kana ulaşıyoruz. Herkes müsterih olsun ki Kızılay önceden olduğu gibi sterilizasyonu önemsiyor. Kan bağışı yapanların değerleri de test edilmiş oluyor. Aslında böyle bir fırsat da var.” dedi.

Üyelerini kan bağışı kampanyasına destek vermeye çağıran oda başkanlarından BODTO Başkanı Mahmut Kocadon ise, Türk Kızılay’ın çalışmalarına katkıda bulunmak istediklerini ve böyle bir kampanyada yer almaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Kan bağışının önemine dikkati çeken Kocadon, kampanyaya destek olanlara teşekkür belgesi verileceği kaydetti.

Kampanyanın, 23 Eylül çarşamba günü 11.00 ile 18.00 saatleri arasında  BODTO bahçesinde Kızılay’ın mobil kan bağış merkezi araçlarında gerçekleştirileceği bildirildi.

MUĞLA (AA) 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.