Site rengi

Tasarım

Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlık Binası, Sessiz Sedasız Hizmete Açıldı…

04.11.2020
A+
A-
Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlık Binası, Sessiz Sedasız Hizmete Açıldı…

Yapılacağı yer ve büyüklüğü konusunda tartışmaların odağında yer alan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlık binası, hizmete girdi.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber

Açıklanan planlamaya göre yaklaşık 150 bin metrekarelik alana inşa edileceği belirtilen devasa liman, çeşitli STK’ların, bazı kurum ve kuruluşların “sahil güvenliğe değil, yerine karşıyız” sloganı ile protesto edilmişti.

Sahil Güvenlik Komutanlığının Turgutreiste yapacağı yatırımın, Turgutreis’in yaklaşık 7 Bin yatak kapasitesine sahip turizm sektörüne darbe vuracağı tartışmaları yaşanmıştı. Devlet Planlama Teşkilat tarafından “turizm ve ikinci konut” olarak kodlandığı yerleşkenin sahiline yapılması planlanan limanın, gelen eleştiriler nedeniyle yeniden gözden geçirilmesi için çalışmalar başlamıştı.

Bunun yanı sıra, Doğu Akdeniz’de yükselen tansiyon ve buna bağlı olarak ülke güvenliğinin birinci öncelik olması gerektiğine dair görüşler de bildirilmişti.

Limanın son durumu hakkında net bir bilgiye ulaşılamasa da, mimari yapısı gemiye benzetildiği ifade edilen Komuta Binasında İçişlerine bağlı Sahil Güvenlik personelinin yerleştiği gözlendi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.