Site rengi

Tasarım

Ahmet Aras’n Facebook Paylaşımı Dava Konusu Oldu…

19.11.2020
A+
A-
Ahmet Aras’n Facebook Paylaşımı Dava Konusu Oldu…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın kendine ait facebook hesabından yaptığı bir paylaşım hakkında avukat Göray Karadut tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber 

17.11.2020 tarihinde Ahmet Aras’ın, Yahşi – Taşlıkburun’da bir çöp kovasının ve çevresinin fotoğrafını çekip, kendine ait facebook hesabından “Bu çevreye çöp atanların ertesi gün geldiklerinde bu şekilde bulmaları için çöpleri toplatmayacağım” diyerek paylaşması üzerine, yapılan paylaşım hakkında suç duyurusunda bulunan avukat Göray Karadut şunları söyledi:

“Belediye Kanunun, belediyenin görev ve sorumluluklarını düzenleyen ilgili maddesinde, çevre sağlığı, temizlik ve katı atık… hizmetlerini yapar ve yaptırır hükmü çok açıktır. Suçun şahsiliği ilkesi uyarınca, bir yerde olumsuzluğa yol açan vakanın faillerinin yerine, halkı cezalandırırcasına, olumsuzluğu ortadan kaldırmamak yolunu tercih eden Ahmet Aras’ın paylaşımından rahatsız oldum. Olayın faillerini kamera ile, denetim ile tespit edip, ceza yazmak yerine, çöpleri toplamayarak, görevini kasıtlı olarak yapmamak yoluna girmiştir.

Bilindiği üzere, çevre ve halk sağlığı açısından çok önemli bu görevin ihmali ya da kasıtlı bir şekilde yapılmaması, görevi kötüye kullanma suçunu oluşturur. Bunun üzerine Bodrum Cumhuriyet Savcılığına giderek, şikayet dilekçesi ile ayrıntılı bir şekilde açıklamasını yaptığım olguların araştırılması için savcılık tarafından soruşturma başlatılması talebinde bulundum. Herkese açık, ‘Ahmet Aras’ isimli facebook hesabından, şikayet konusu gönderinin tespit edilmesini, açık ikrar ile tüm unsurları oluşan ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan dolayı kamu davası açılmasını talep ettim.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.