Site rengi

Tasarım

Vandallığın Ardı Arkası Kesilmiyor…

19.11.2020
A+
A-
Vandallığın Ardı Arkası Kesilmiyor…

Son günlerde Bodrum kamuoyunda, çevreye karşı sorumsuzluk ve kamu malına zarar verme haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Ali Peltek / Arena Bodrum Haber 

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda yine haberimize konu olan “vandallık” görüntüsü objektiflerimize yansıdı.

Önceki haberimizdeki aynı yer olan “Şevket Sabancı Caddesi” üzerinde bulunan bisiklet ve gezi yolu üzerinde monte edilmiş haldeki “seyir bankı” kimliği şahıs yada şahıslar yakılmış halde bulundu.

Sosyal medyaya da yansıyan fotoğraflar, vatandaşın oldukça sert tepkilerine yol açtı.

Görüşlerine başvurduğunuz kimi vatandaşlar, Turgutreis’in en büyük eksikliğinin asayiş anlamında caydırıcı ve olası olayların faillerinin tespiti açısından gerekli olan “mobesse kamerası” eksikliği yada mevcut kameraların çalışmıyor oluşunu ifade ettiler.

Tespit edilmesi halinde, 4 aydan 3 yıla kadar hapis ve adli para cezası ile cezalandırılacak “kamu malına zarar verme” olayının faillerinin bir an önce yakalanmasını temenni eden sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra, olay yerinde yürüyüş yapan çevre sakinlerinden Mustafa K. isimli vatandaş şunları söyledi:

“Burada doğdum, burada yaşıyorum. Turgutreis’in yıllar içindeki değişimi me yazık ki, olması gereken şekilde değil. Sosyal bilinç sahibi olmadığı aşikar olan vandallar tarafından, kamu mallarına zarar veriliyor. Bu tarz olayları denetlemek, tespit gerekirliği bir yana, sosyal sorumluluk projeleri ile halkı bilinçlendirmek lazım. Zira her yere mobesse, güvenlik kameraları yerleştirmek çok zor. Haliyle, bazı kurum ve kuruluşları yıpratırcasına yorumlar yapılıyor sosyal medya aracılığıyla. Elbette, hukuki ve asayiş olarak mücadele edilecek bu tip durumlarla. Ama temennim şudur ki : farkındalık oluşturacak sosyal sorumluluk projeleri ile topyekün bir tavır içinde olacaktır kamuoyu.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.